26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Ako sme pripravení na nedostatok energií a potravín? Hrozí, že budú len pre bohatých, tvrdí Hlas

HLAS – sociálna demokracia vyzval ministra pôdohospodárstva, aby začal konečne konať v záujme Slovenska a upozornil na kľúčové kritické oblasti pôdohospodárstva, ktoré v čase vojny potrebujú okamžité riešenie.

„Ak koalícia s ministrom Vlčanom nebudú konať reálne hrozí, že prehlbujúcim sa konfliktom na Ukrajine, začne nedostatok potravín a budú si ich môcť kúpiť len bohatí ľudia,“ uviedol Peter Pellegrini. Líder HLASu – sociálna demokracia očakáva, že koalícia popri Lex Ukrajina urýchlene predstaví aj Lex Slovensko.

Za toto stáli milióny ľudí v roku 1989 v mraze na námestiach? Aby ste nám sem dovliekli zase cudziu armádu? Soptí Matovičova sestra Zuzana Belicová

„Ľudia potrebujú vedieť ako sme pripravení na prípadný nedostatok energií, v akom stave je naša potravinová sebestačnosť.“ HLAS – sociálna demokracia očakáva, že minister pôdohospodárstva Vlčan začne konečne konať. Ak tak neurobí v krátkom čase, HLAS – sociálna demokracia predloží do parlamentu celý rad zákonodárnych iniciatív.

Ako sme pripravení na nedostatok energií a potravín? Hrozí, že budú len pre bohatých, tvrdí Hlas
Zdroj: FB / Branislav Becík

„Budú sa týkať vytvorenia podmienok na okamžité štátne nákupy hnojív a krmív na založenie úrody, naplnenia štátnych hmotných rezerv obilím, monitoringu stavu zásob potravín, ako aj návrh 0% DPH na výrobky z predaja dvora a zrušenie spotrebnej dane na naftu,“ uviedol člen predsedníctva a expert na pôdohospodárstvo Branislav Becík.

Fico v TA3: Matovič si položí do kresla macíka… (video)

„Je čas buchnúť po stole, aby si minister Vlčan uvedomil, že nestačí sa spoliehať na uistenia, že EÚ má potravín dosť. Možno je dosť potravín , ale uvedomuje si niekto za akú cenu? HLAS – sociálna demokracia nikdy neprijme stav, že naše základné potravinové komodity sú vyvážané do susedných štátov, kde si ju spracujú a zo zahraničia na Slovensko dovážame z našich komodít hotové predražené výrobky“, uviedol Branislav Becík.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články