22.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

„Akcia mládež“: Policajtov v klube na začiatku prázdnin nečakali

Šaštínski policajti, PMJ-čkári z Trnavy a kolegovia z okresu Skalica „spestrili“, za účasti pracovníkov Finančnej správy, zábavu v známom klube v meste Šaštín-Stráže. Posvietili si na požívanie alkoholu mladistvými osobami.

Ako uviedla polícia Trnavského kraja, v piatok, krátko pred polnocou, skontrolovali policajti všetky osoby v podniku. Z približne 50 osôb, mladších ako 18 rokov, malo pozitívne dychové skúšky na alkohol celkovo osem mládežníkov. V priestoroch zariadenia sa dokonca zdržiavali aj tri deti mladšie ako 15 rokov, bez sprievodu zákonného zástupcu.

"Akcia mládež": Policajtov v klube na začiatku prázdnin nečakali

Pod vplyvom alkoholu bolo 6 chlapcov a 2 dievčatá. Dievčat bolo síce menej, no nafúkali o to viac. Slečny mali v dychu 0,42 mg/l a 0,35 mg/l alkoholu. Policajti všetky prípady opitých detí na mieste zadokumentovali a spisy v najbližších dňoch postúpime obciam, v ktorých majú trvalé bydlisko, na ďalšie konanie. Mladiství budú, v sprievode svojich rodičov, riešení za požívanie alkoholu. Vo veci bude konať aj príslušný odbor sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

PODNIK PO KONTROLE NA 72 HODÍN UZAVRELI

Pri kontrole prevádzky zistili policajti a príslušníci Finančnej správy opakované pochybenia, a preto jej uložili blokovú pokutu vo výške 3000 eur a o 02:00 h ráno ju uzatvorili na najbližších 72 hodín.

"Akcia mládež": Policajtov v klube na začiatku prázdnin nečakali

V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň zákon stanovuje, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.

"Akcia mládež": Policajtov v klube na začiatku prázdnin nečakali
"Akcia mládež": Policajtov v klube na začiatku prázdnin nečakali

„Za porušenie zákona môže hroziť zákonnému zástupcovi nielen finančná pokuta, ale aj pozastavenie vyplácania prídavkov na dieťa. Apelujeme na rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde a s kým trávia ich deti voľný čas, a to najmä teraz, počas prázdnin, keď majú mládežníci viac voľného času ako počas školského roka. Polícia bude, v rámci celého Trnavského kraja, naďalej pokračovať v podobných kontrolách aj počas prázdnin.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články