12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Akcia Kuriér odhalila nelegálny tabak za 1,1 milióna eur

Kriminalisti Finančnej správy (FS) zaistili vyše 12 ton nelegálneho tabaku, pri ktorom sa únik na spotrebnej dani odhaduje na viac ako milión eur. „V rámci akcie pod krycím názvom Kuriér zadržali tiež tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti,“ informovala hovorkyňa FS Martina Rybanská.
      Priblížila, že počas kontroly skladových priestorov v okrese Komárno našli colníci kartónové krabice s obsahom tabakovej suroviny a technologické zariadenie na spracovanie a sušenie tabaku. „Celkovo sa v objekte nachádzalo 12,3 tony tabakovej suroviny, pričom s ňou páchatelia nakladali v rozpore so zákonom o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, čím štátu vznikla škoda na spotrebnej dani vo výške 1,1 milióna eur,“ skonkretizovala Rybanská.

Akcia Kuriér odhalila nelegálny tabak za 1,1 milióna eur
tobacco isolated on white background


      Zadržané osoby počas akcie sú obvinené z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, ako aj z nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. V prípade dokázania viny im hrozí väzenie na tri až osem rokov.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články