13.7 C
Nitra
štvrtok, 29 septembra, 2022

Ak koaličné strany Mikulca podržia, stanú sa jeho spolupáchateľmi, uviedol HLAS

Ak koaličné strany podržia pri hlasovaní v parlamente ministra vnútra Romana Mikulca, stanú sa podľa HLASu spolupáchateľmi jeho prelievania štátnych peňazí do vreciek firiem, spriaznených s OĽaNO.

„Kedysi vraj protikorupčné hnutie OĽaNO stojí za svojím neschopným ministrom, ktorý verejne klame, dáva napriamo štátne zákazky firmám spojeným s OĽaNO a utajuje, na čo míňa peniaze daňových poplatníkov. HLAS preto vyzýva strany SaS, Sme rodina a Za ľudí, aby svojím hlasovaním v parlamente dali jasne najavo, že praktiky pána Mikulca sú pre nich neprijateľné a minister vnútra jednoducho musí skončiť,“ uviedla podpredsedníčka HLASu Denisa Saková.

Dôvodov na odchod ministra vnútra pribúda podľa HLASu každým jedným dňom. „Priamym zadaním vybraná firma Dusstream vypracovala pre rezort vnútra akúsi „stratégiu a schémy procesov“, za ktorú si pýta 29-tisíc eur. Ministerstvo tento dokument zverejniť. Pýtame sa – aký strategický utajený dokument môže vypracovať koncertná a diskotéková agentúra, ak len v krízovej sekcii ministerstva vnútra pracuje 190 ľudí?“ , podotkla Denisa Saková.

Ak koaličné strany Mikulca podržia, stanú sa jeho spolupáchateľmi, uviedol HLAS
Minister vnútra Roman Mikulec, archív

Skutočná Mikulcova „schéma procesov“ je podľa HLASu len schémou pomoci firmám spriazneným s OĽaNO. „Premiérov priateľ odporučil ministrovi vnútra vybrať priamym zadaním konkrétnu firmu a obratom si s touto firmou dohodol vlastný biznis. Čo to je, ak nie učebnicový konflikt záujmov? Čo to je, ak nie prelievanie štátnych peňazí do vreciek podnikateľov, priamo spojených s OĽANO?“ dodala Denisa Saková.

HLAS upozorňuje aj na ďalšiu Mikulcovu kauzu, a to výrazne predražený nákup postelí a matracov pre potreby utečencov za 239-tisíc eur. „Vyzývam ministra vnútra, aby zverejnil celý postup obstarania tohto tovaru, ktorý sa pri prvom nahliadnutí do bežného obchodu dá kúpiť o šesťdesiat percent lacnejšie,“ povedal podpredseda HLASu Richard Raši.

zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články