13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Rezignácia šéfa krízového riadenia je nedostatočná. Štátny tajomník odišiel na Maurícius

HLAS – sociálna demokracia považuje avizovanú rezignáciu šéfa krízového riadenia MV SR Mariána Drítovského za nedostatočnú.

Hlavnú politickú zodpovednosť za zlyhanie pri manažovaní vojnovej migrácie nesie minister vnútra Roman Mikulec. Bol to práve minister, ktorý nechal súkromným firmám blízkym OĽANO vypracovať strategický dokument vo výške 29 000 eur a bol to minister, ktorý priznal, že riešenie krízovej situácie sa uskutočnilo na základe odporúčania súkromnej firmy.

Rezignácia šéfa krízového riadenia je nedostatočná. Štátny tajomník odišiel na Maurícius
O jedlo či ošatenie pre ukrajinských utečencov sa na hraniciach aj na staniciach starajú najmä dobrovoľníci. Zdroj: KBS

Faktom zostáva, že kľúčový aktér celej netransparentnej pomoci Július Slovák je blízky človek premiéra Hegera a organizoval volebné podujatia OĽANO.

Navyše, organizáciu pomoci prezentoval štátny tajomník MV Vendelín Leitner, ktorý počas utečeneckej krízy odišiel na Maurícius. OĽANO hrá nepoctivú hru s verejnosťou a za každú cenu vrátane nepoctivého politického divadla sa snaží udržať Romana Mikulca v kresle ministra. HLAS – sociálna demokracia trvá na tom, aby premiér Heger vyvodil konzekvencie a odvolal Mikulca z vedenia rezortu vnútra.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články