16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Advokáti poskytnú v stredu bezplatné poradenstvo v 13 mestách

Slovenská advokátska komora (SAK) pripravuje pri príležitosti blížiaceho sa Dňa advokácie bezplatné právne poradenstvo pre občanov. Podujatie sa uskutoční v stredu (26. 4.) v 13 slovenských mestách. Súčasťou 33. výročia slobodnej advokácie bude aj okrúhly stôl SAK s najvyššími predstaviteľmi justície vo štvrtok (27. 4.). TASR o tom informovali z mediálneho odboru komory.

„Organizovaním bezplatnej právnej pomoci pre ľudí chceme dať jasne najavo, že advokácia je v prvom rade pomáhajúce povolanie. Naším zámerom je byť vždy k dispozícii, ak niekto potrebuje právnu pomoc,“ povedal predseda SAK Martin Puchalla.

Bezplatné právne služby by mali advokáti poskytovať v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach, Pezinku, Novom Meste nad Váhom, Poprade, Malackách a v Topoľčanoch. K dispozícii budú v čase od 9.00 do 14.00 h.

Jednou z tém štvrtkového okrúhleho stola SAK s najvyššími predstaviteľmi justície má byť otázka jasnejšieho zakotvenia niektorých základných prvkov slobodnej a nezávislej advokácie priamo do Ústavy SR.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x