16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Advokát Matúš Gémeš o manipuláciách s trestnými konaniami a nahováraní obvinených vo výkone väzby na udavačstvo bez dôkazov

V pondelok bolo zverejnené video jedného z obhajcov, ktorý priamo komunikoval s obvineným vo výkone väzby Tomášom Rajeckým. Advokát Matúš Gémeš v ňom hovorí o manipuláciách s trestnými konaniami a nahováraní obvinených vo výkone väzby na udavačstvo bez dôkazov. Dokonca cituje z listu, ktorý mu poslal jeho klient Tomáš Rajecký z väzby.

Bloger Radovan Bránik: Pripomenul spoločnú fotku mafiánov a politikov

V tomto liste obvinený konštatuje, že ho navštívili neznámi operatívci z východného Slovenska a žiadali ho o akékoľvek informácie, ktoré sa týkajú osoby Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra, Petra Pellegriniho, nech povie čokoľvek.

„To zodpovedá ďalšej úlohe, ktorá bola stanovená a tá úloha hovorí – Fica treba robiť, Kaliňáka, Pellegriniho. Poďme polemizovať, aký je význam konkrétnych viet, ktoré boli citované z odposluchov v uznesení generálnej prokuratúry. Ale je tu jedna vec, za ktorou si stojíme a kvôli ktorej aj navrhujeme odvolať ministra vnútra a to je, že minister vnútra o všetkom vedel a všetko riadil. Ak hovorí jeden z obvinených, v tomto prípade elitný vyšetrovateľ, zločinec z NAKA pán Ďurka, že dokonca minister navrhol sám, že či ich nevieme spraviť skôr. Či by nevedeli skôr spraviť tých vyšetrovateľov, ktorí pracovali na Úrade inšpekčnej služby v tom tíme Oblúk, čiže minister ich priamo navádzal,“ okomentoval obsah videa predseda strany SMER -SD.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články