19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Zväz automobilového priemyslu zverejnil rebríček najpredávanejších značiek osobných vozidiel

Najpredávanejšou značkou nových osobných vozidiel bola na Slovensku v minulom roku opäť značka Škoda, z modelov však dominoval Hyundai i30.

Ako vyplýva z informácií zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR, značka Škoda u nás vlani predala 13 850 nových osobných vozidiel, čo predstavuje trhový podiel na úrovni takmer 18 %. Rok predtým to pritom bolo viac ako 20 %.

KATASTROFÁLNA situácia v BPC Beluša. Je to NEÚNOSNÉ, hovorí predseda miestnych odborov Miloš KAPUŠ, ktorého sa chce vedenie firmy zbaviť

Na druhom mieste skončila značka Hyundai s predajom vo výške 9 261 kusov a podielom necelých 12 %. Prvú trojku uzatvára značka Kia. Pre jej modely sa vlani rozhodlo 8 931 Slovákov. Trhový podiel Kie mierne prekročil 11 %.

Iná situácia bola pri jednotlivých modeloch. Tu získal v uplynulom roku prvenstvo Hyundai i30 s predajom 3 774 áut, za ním nasledovala Škoda Fabia s počtom 3 261 dodaných kusov a tretie miesto obsadila Kia Sportage s počtom 2 857 kusov.

Na Slovensku sa vlani celkovo predalo 78 841 nových osobných automobilov. V porovnaní s rokom 2021 to bolo viac o 4,15 %.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x