8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Malý bordel zrušený, veľký zostáva

V bratislavskom Sade Janka Kráľa, ktorý je najstarším verejným parkom v strednej Európe, stál dlhé roky, prepytujem, bordel.

Pôvodne to bola taká malá kaviareň či, ak chcete, espresso, ktoré postavili koncom 80. rokov minulého storočia. Začiatkom 90. rokov, kedy sa pod pláštikom tzv. privatizácie kradlo a prisvojovalo ako o dušu,  sa nenápadná kamenná stavba zmenila na erotický salón. Nechýbali ani povestné červené lampičky.

Nedávno budovu odkúpilo mesto. A ako správni ekológovia sa radní páni rozhodli, že oni postele z bordelu nepália, oni ich darujú za odvoz. Aj so zrkadlami.  

Nuž… Na druhej strane sa možno nájde záujemca, veď medziročný rast spotrebiteľských cien dosiahol na Slovensku v júli takmer 9-ročný rekord.

Hoci stále je tu možnosť vyhrať v očkovacej lotérii.  Nedeľná premiéra bola síce hanbou v priamom prenose (ak teda odhliadneme od pohnútok a úplnej straty zmyslu pre súdnosť), no známy slovenský demagóg Igor Matovič s riaditeľom verejno(nesvoj)právnej televízie Jaroslavom Rezníkom dajú všetko „na porádok“. Aspoň tak tvrdili v pondelok pred kamerami nielen RTVS.

Mimochodom, našli sa diváci, ktorí si záhradu Múzea soli v Solivare pomýlili so záhradou Pinelovej nemocnice v Pezinku, a tešili sa, že dvaja ťažkí pacienti sú na tom správnom mieste. No zbytočne.

Celkom ako pani Zuzana. Celé meno (ne)šťastnej výherkyne nepoznáme, zrejme v duchu GDPR, aj keď také Národné centrum zdravotníckych informácií si s podobnými drobnosťami hlavu nerobí. Opäť nebolo schopné ochrániť osobné dáta miliónov ľudí a opäť sa tvári, že všetko je tak, ako má byť.

Žiadne hlavy nepadajú, nie sme predsa Afganistan. To je tá krajina, kde stačí pyžamo a uterák na to, aby Američania s NATO dostali príučku.

Možno keby Boris s koaličnými poslancami zvolili správny úbor, tak by mohli na Deň Ústavy parlament otvoriť. Takto zostáva už druhý rok zavretý. Pre verejnosť.

Oficiálnou príčinou je Covid-19,  neoficiálnou strach z defenestrácie. Hm… No jednou za čas se páni ustrnou a přijdou poklečet…

Aj včera, na výročie 21. augusta 1968, sa páni predbiehali v kladení vencov. Čaputová, Kollár, Heger, Budaj a ďalší stepovali pred Univerzitou Komenského a perlili insitné poučky o demokracii. Bol to trapas, ako „s pózou mistrnou skoušeli zabrečet“.

Zuzana Huďová

foto: freepick

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články