11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Zuzanu partner takmer zničil. Teraz vysvetľuje ľuďom, ako sa prejavuje špecifická porucha – narcizmus


Možno ste už niektorých ľudí označili, že sú narcisy. Príliš upätí na seba. Keď ľudia počujú slovo NARCIS myslia si, že ide o človeka, ktorý sa potrebuje dokonalo prezentovať, byť super nastajlovaný.

Narcistická porucha je ale niečo úplne iné a môže zničiť vzťah, ale aj partnera.
V rozhovore so Zuzkou Zacharovou, ktorý vyšiel v rámci relácie Odznova rozpoznáte, o čo vlastne ide a aj to, ako sa z podobnej situácie dostať.

Jozef Banáš: Je mi jedno, čo si ľudia mne myslia. Stojím za svojimi názormi

Ako narcistickú poruchu odhaliť?

Najprv musíte zistiť a pochopiť, ako sa prejavuje človek s narcistickou poruchou. Zuzana Zacharová žila s takýmto človekom, ale podarilo sa jej vystúpiť z bludného kruhu manipulácií.

Zuzanu partner takmer zničil. Teraz vysvetľuje ľuďom, ako sa prejavuje špecifická porucha - narcizmus
Zuzana Zacharová

Zuzka v rozhovore spomenula aj…
„Diagnóza narcistickej poruchy sa nedá zamieňať s pojmom manipulátor. Narcistická porucha je diagnóza a manipuláciu používa človek s touto poruchou ako prostriedok na dosiahnutie svojich cieľov.“
Zuzana vo svojej výpovedi upozorňuje aj na to, že do človeka s narcistickou poruchou sa každý zamiluje bezhlavo.
Ľudia s touto poruchou sú totiž majstri v tom, ako vás spočiatku zahŕňajú láskou. Ide o extrémne prejavy lásky. Keď stretnete človeka, ktorý vám poskytne enormnú pozornosť, nosí kytice, píše básne, je len málo ľudí, ktorí tomu nepodľahnú.
„V istej chvíli som mala pocit, že ja nie som dobrý človek a za problémy vo vzťahu môžem iba ja. Trvalo mi dva roky, kým som vedela fungovať.“


Rozhovor si môžete pozrieť priamo tu:

YouTube video


Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články