24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Zomrel skvelý hráč a tréner: Cyril Stachura (†57) odišiel po ťažkej chorobe do futbalového neba

Smrť človeka jeho najbližších, ale aj jeho okolie a priateľov vždy veľmi zabolí. A obzvlášť vtedy, ak svojím priateľom rozdával radosť z toho, čo ich naučil, respektíve ich viedol a zdokonaľoval v ich profesnej činnosti.

A presne takým človekom bol Cyril Stachura. Futbalista, ktorý hral vo viacerých slovenských kluboch, kde vždy zanechal nezabudnuteľnú spomienku. Bývalý hráč, ale aj tréner a funkcionár v PFK Piešťany zomrel v nedeľu 2. júla vo veku 57 rokov po zákernej chorobe. S nebohým sa v statuse rozlúčil aj PFK Piešťany, kde naposledy robil funkcionára.

Futbalovú stopu zanechal vo viacerých kluboch

„Dnes sme sa zobudili do smutného rána. V noci, z nedele na pondelok nás navždy opustil náš bývalý hráč, tréner, funkcionár, ale hlavne kamarát, ktorý vždy keď mohol, tak pomohol, Cyril Stachura,“ napísal v statuse PFK Piešťany. „Ocko môj najdrahší, budeš mi chýbať. Bol si tým najlepším otcom, bratom, ktorého som nikdy nemal a najlepším kamarátom zároveň. Budem sa snažiť, aby dobrota, láska a pozitívna energia, ktorú si rozdával, žila ďalej medzi nami. Už ti je dobre, verím, že na nás budeš dohliadať tam zhora. Odpočívaj v pokoji,“ rozlúčil sa so svojím otcom v statuse na sociálnej sieti Cyrilov syn Ján.

Cyril Stachura, rodák z Kálnišťa v okrese Svidník, bol bývalým vynikajúcim stredopoliarom, ktorý hral vo federálnej lige za 1. FC Tatran Prešov, kde má na svojom konte 27 štartov, v ktorých dal päť gólov. V slovenskej najvyššej súťaži hral za 1. FC Košice aj Chemlon Humenné. V nižších ligách obliekal dres ZŤS Košice, VTJ Žatec a v druhej lige za ŠKP Devín i PFK Piešťany, kde sa stal doslova legendou klubu.

Stachura bol držiteľom trénerskej UEFA Pro licencie. V roku 2008 pôsobil ako asistent Josefa Mazuru v FC Spartak Trnava, neskôr bol hlavným trénerom v FC Nitra, ale i v klube pôsobil i v mládežníckych kategóriách. V reprezentácii Slovenska bol asistentom Milana Malatinského v U19.

Zomrel skvelý hráč a tréner: Cyril Stachura (†57) odišiel po ťažkej chorobe do futbalového neba
Zdroj: FB / PFK Piešťany

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x