12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Zlaté Moravce: Spotreba kyslíka v nemocnici medzimesačne vzrástla o 85 percent

Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici Agel Zlaté Moravce je veľmi vážna. Pacientov s novým koronavírusom v regióne pribúda, rovnako ťažkých prípadov, ktoré končia v nemocnici v starostlivosti zdravotníkov. Drvivá väčšina týchto pacientov je nezaočkovaných proti COVID-19. Spotreba kyslíka v nemocnici medzimesačne vzrástla o 85 percent, potvrdila riaditeľka nemocnice Nina Horniaková

V nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 25 pacientov s novým koronavírusom, ktorí sú napojení na prívod kyslíka na štandardnom lôžku a dvaja suspektní pacienti. Nezaočkovaných je podľa riaditeľky takmer 86 percent z nich. Vďaka vysokej zaočkovanosti zamestnancov nemá nemocnica kritickú situáciu v rámci zabezpečenia služieb zdravotníckym  personálom. Na nový koronavírus je pozitívnych päť zamestnancov nemocnice.

Závažnosť aktuálnej pandemickej situácie sa dramaticky zmenila posledný mesiac. S ochorením COVID-19 bolo do nemocnice prijatých celkovo 51 pacientov. „Máme veľkokapacitný zásobník na kyslík, ktorý má zásobu na 3000 kilogramov, to znamená kapacitu 2,3 milióna litrov. Kyslík nám aktuálne privážajú jedenkrát týždenne,“ povedala Horniaková. Podľa jej slov má nemocnica k dispozícii rozvod kyslíka pri každom reprofilizovanom lôžku, ktorých má aktuálne 30. Okrem kvapalného kyslíka vo veľkokapacitnom zásobníku má nemocnica aj zásobu 102.000 litrov kyslíka v 50-litrových fľašiach.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články