18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Zlaté Moravce: Nemocnica zriadila novú ambulanciu pre pľúcne choroby

Nemocnica Agel Zlaté Moravce zriadila od štvrtka novú špecializovanú ambulanciu pre pľúcne choroby. Pneumologicko-ftizeologická ambulancia začne ošetrovať zatiaľ len poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá ako prvá tento segment zdravotnej starostlivosti nemocnici zazmluvnila. Žiadosti u ostatných zdravotných poisťovní sú aktuálne v procese riešenia, informovala riaditeľka nemocnica Nina Horniaková.

Novú ambulanciu zriadila nemocnica priamo v areáli. „Naším cieľom bolo rozšíriť spektrum ambulantných služieb pre pacientov nášho zdravotníckeho zariadenia, ale aj pre potreby širokej verejnosti v spádovej oblasti. S týmto procesom súvisela aj revitalizácia starých, doposiaľ nevyužitých priestorov,“ povedala Horniaková. Ambulancia je zriadená v bývalej budove RZP a prístup pacientov bude možný nielen cez hlavný vstup, ale aj bočným vchodom, ktorý má nemocnica zriadený od polikliniky na Štefánikovej ulici.

Priestory si vyžadovali nielen iné dispozičné členenie, výmenu vodoinštalačných rozvodov, opravu stropov, stien, soklov či dverí, ale aj kompletné maľovanie hygienickým a umývateľným náterom. Nemocnica vybudovala toalety aj pre imobilných pacientov a zrenovovala existujúce sociálne zariadenia. Zakúpila nový nábytok aj potrebnú zdravotnú techniku. Výška vynaložených investícií je približne 15.000 eur.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x