25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Zlaté Moravce: Nemocnica Agel vlani podala takmer 25.500 dávok vakcíny proti COVID-19

Nemocnica Agel Zlaté Moravce podala za minulý rok vo svojom vakcinačnom mieste takmer 25.500 dávok vakcíny proti novému koronavírusu. Tisícka z toho bola podaná deťom vo veku od 12 do 18 rokov, informovala riaditeľka nemocnice Nina Horniaková. Nemocnica očkuje látkou Corminaty od spoločnosti  Pfizer/BioNTech.

Vakcinačné miesto začala zlatomoravská nemocnica prevádzkovať 11. marca minulého roka. „Začiatky boli ťažšie, kým sme si zautomatizovali procesy. Ale pomerne rýchlo sme si organizačne všetko zabezpečili. Samotní klienti hodnotia u nás priebeh očkovania ako bezproblémový,“ skonštatovala Horniaková.
      V nemocnici je aktuálne plne zaočkovaných 81 percent zamestnancov. Z plne zaočkovaných zamestnancov absolvovalo posilňujúcu tretiu booster dávku 62 percent zamestnancov.

Nemocnica v súčasnosti prevádzkuje vakcinačné miesto počas pracovných dní, vždy v pondelok od 8.00 do 14.30 h, vo štvrtok a v piatok od 8.00 do 15.00 h. Zaočkovať sa môžu dať registrovaní i neregistrovaní záujemcovia, ktorých nemocnica vybavuje priebežne do výšky vopred objednaných vakcín.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články