18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Zlaté Moravce: Mesto chce dať vypracovať architektonickú štúdiu župného domu

Mesto Zlaté Moravce chce dať vypracovať zameranie skutkového stavu a architektonickú štúdiu župného domu. Financie na tento zámer chce samospráva získať z Ministerstva kultúry SR, kde sa uchádza o nenávratný finančný príspevok.

Celkový rozpočet projektu je vyčíslený na 30.500 eur, požadovaná dotácia je vo výške 28.975 eur. Zvyšných 1525 eur by v prípade schválenia žiadosti zaplatilo mesto zo svojho rozpočtu, informovala radnica.
      Zameranie skutkového stavu a architektonická štúdia Župného domu by v budúcnosti mali slúžiť ako podklady pre žiadosti o dotácie na rekonštrukciu objektu. Zameranie bude pozostávať z pôdorysov, rezov a pohľadov s pôdorysným a výškopisným okótovaním.

Zámer skutkového stavu je potrebný na spracovanie architektonickej štúdie, vykonanie pamiatkových výskumov, projektovej dokumentácie k stavebnému povoleniu, realizačnej projektovej dokumentácie a samotné uskutočnenie stavebných prác. Architektonická štúdia je potrebná na spracovanie projektovej dokumentácie a predkladá sa ako príloha k žiadostiam o nenávratný finančný príspevok.

Zdroj: TASR

Foto: zlatemoravce.info NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články