20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: NKN ponúka granty určené na ochranu životného prostredia a vzdelávanie

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) vyhlásila novú grantovú výzvu. Ponúka v nej podporu na projekty, ktoré sú zamerané na oblasti ochrany životného prostredia, vzdelávania a zdravého životného štýlu.

Z grantového programu Inovatívne s Foxconnom 2022 môžu úspešní žiadatelia získať na realizáciu svojho projektu 1500 eur.
      „Program je určený pre dobrovoľníkov, ktorí sa aktivizujú pre miestnu komunitu. Vítané sú inovatívne projekty, ktoré zahrňujú nové postupy a formy,“ uviedla programová manažérka nadácie Eva Vargová.

Ako pripomenula, do výzvy sa môžu zapojiť nielen organizácie s právnou subjektivitou a so sídlom v okrese Nitra, ale aj mimovládne organizácie alebo neformálne skupiny minimálne troch občanov. „Dotácie sú určené na podporu dobrovoľníckych aktivít a tiež inovatívnych foriem vzdelávania. Granty môžu získať aj aktivity, ktoré rozvíjajú zdravý životný štýl,“ informovala NKN.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články