16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Zlaté Moravce: Dve tretiny covidových lôžok v nemocnici sa zaplnili za týždeň

Pandemická situácia v Zlatých Moravciach sa postupne zhoršuje. Za posledné dni tam prudko stúpol aj počet pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19.
      Začiatkom minulého týždňa krízový štáb mesta informoval, že je v nemocnici hospitalizovaný jeden pacient. Momentálne je už z 30 reprofilizovaných lôžok obsadených 20. „Nemocnica postupuje podľa príkazu ministra zdravotníctva a dnešným dňom sú odkladané hospitalizácie pacientov. V odbore vnútorné lekárstvo sú tiež reprofilizované lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19,“ uviedol krízový štáb mesta.

Zároveň informoval, že v Materskej škole Štúrova zakázal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre prevádzku 1. a 3. triedy. Pre nedostatok detí aj v 2. triede je prevádzka celej škôlky prerušená do 19. novembra. „Všetky kultúrne a divadelné podujatia sú z dôvodu zhoršenej pandemickej situácie pozastavené. Konanie zrušených podujatí je presunuté na jar 2022. Adventné podujatia sú pripravené a uskutočnia sa podľa vývoja pandemickej situácie,“ konštatoval krízový štáb mesta.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články