23.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Zlaté Moravce: Dobrovoľní darcovia nemocnici darovali 67 litrov krvi

Plánované odbery krvi v Nemocnici Agel Zlaté Moravce absolvovalo od začiatku tohto roka 132 dobrovoľných darcov. Nemocnici darovali 67 litrov krvi, informovala riaditeľka nemocnice Nina Horniaková. Celkovo eviduje zlatomoravecká nemocnica 350 darcov, z nich 40 darovalo krv prvýkrát v tomto roku.

Odber s najvyšším počtom a záujmom zo strany darcov sa uskutočnil vo februári so sloganom Krv darovaná s láskou, na ktorom sa zúčastnili nielen jednotlivci a študenti Obchodnej akadémie zo Zlatých Moraviec, ale aj partnerské a manželské páry. Bol zorganizovaný pri príležitosti dňa sv. Valentína.

Zlatomoravská nemocnica organizuje odbery krvi pravidelne dvakrát mesačne v čase od 7.30 do 10.00 h. Najbližší plánovaný odber sa uskutoční vo štvrtok 11. mája v pavilóne laboratórnej medicíny. Posolstvom tohto odberu bude Sesterská kvapka krvi, ktorú nemocnica zorganizuje deň pred oslavou Medzinárodného dňa sestier.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x