23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Zlaté Moravce: Dobrovoľní darcovia darovali v nemocnici takmer 11 litrov krvi

Takmer 11 litrov krvi darovali dobrovoľní darcovia počas odberu v zlatomoravskej nemocnici. „Sme radi, že horúce počasie a dovolenkové obdobie neodradilo darcov vykonať ušľachtilý čin,“ uviedla nemocnica.

Ako doplnila, už po hodine od začiatku odberu bolo zaevidovaných viac ako 20 dobrovoľných darcov krvi. „Celkovo sa na dnešnom odbere, aj napriek extrémne tropickému počasiu, zúčastnilo až 25 darcov. Teší nás, že dobrovoľníci nedali prednosť oddychu na kúpaliskách, našli si čas práve na nás a bez akéhokoľvek nároku na odmenu nám venovali túto vzácnu tekutinu,“ skonštatovala zdravotná sestra Miriama Esseová.

Pre veľký záujem dobrovoľných darcov musela nemocnica plánovaný čas darovania krvi o viac ako hodinu predĺžiť. „Teší nás, že ľuďom nie je ľahostajný osud ani zdravotné problémy iných. Darovaním krvi tak pomôžu zmierniť utrpenie ťažko chorým pacientom,“ dodala riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Nina Horniaková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x