26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Žilinská komunitná nadácia zakúpila do mestských častí športový mobiliár

Financie vo výške 20.000 eur z fondu na podporu mimoriadnej športovej činnosti, investičné zámery a údržbu športovej infraštruktúry v meste Žilina využila Žilinská komunitná nadácia na zabezpečenie siedmich basketbalových košov a dvoch stolov na stolný tenis. Na sklonku minulého roka športové vybavenie pribudlo v mestských častiach Hliny, Vlčince, Hájik, Zádubnie a Bytčica. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

V rámci oficiálnej športovej politiky mesta existujú štyri piliere, ktorými sú športové dotácie pre športové kluby, granty určené na podporu športových podujatí, podporu vrcholového športu. „Poslednú zložku tvorí fond na podporu športu z nevyčerpaných finančných prostriedkov z prvých troch pilierov za predchádzajúci kalendárny rok. Financie združené vo fonde sú určené na investičné zámery, podporu mimoriadnej športovej činnosti a údržbu športovej infraštruktúry,“ priblížil správca Žilinskej komunitnej nadácie Matej Franek.

Práve Žilinská komunitná nadácia sa po rozhodnutí Mestského zastupiteľstva v Žiline podľa Miškovčíka stala strešnou organizáciou zabezpečujúcou tzv. štvrtý pilier podpory športu. „Predpokladaná výška fondu na tento účel by mala byť v tomto roku až 75.000 eur,“ vyčíslil.  
      „Hlavným zámerom nadácie pri podpore športu zostane aj v najbližšej budúcnosti budovanie verejne prístupnej športovej infraštruktúry. Cieľom opäť bude doplnenie basketbalových košov, futbalových bránok, volejbalových sietí, či stolov na stolný tenis po celom území mesta,“ dodal Franek.

Zdroj: TASR

Foto: zilina.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články