25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Žilinka chce zistiť, kto vyniesol zo spisu videá Fica na chate. Komu ide o krk?

A je to tu zase. Ďalší únik zo spisov. Tentokrát pri odpočúvaní a natáčaní skrytou kamerou Roberta Fica, Roberta Kaliňáka a ďalších troch veľmi zaujímavých osôb. A znovu to majú na starosti „vyvolené“ mainstreamové médiá.

Žilinka chce zistiť, kto vyniesol zo spisu videá Fica na chate. Komu ide o krk?

Pýtate sa, ako je možné, že fotky a videá zo živých spisov majú ako prvé médiá ako Denník N, Aktuality a denník SME? Nuž mať dobré známosti je nado všetko. Kritika zo strany opozície aj generálneho prokurátora zrejme niekomu vôbec nevadí. A tak si povedal „generál“ Maroš Žilinka DOSŤ! Ako v statuse píše, úniky zo spisov sú jednoducho neprípustné.

Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov je absolútne neprípustné

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka vydal 26. októbra 2021 pokyn na preverenie úniku obrazovo–zvukových záznamov vyhotovených orgánmi činnými v trestnom konaní na poľovníckej chate, ktoré boli 25. októbra 2021 uverejnené v médiách. „A to z hľadiska možného naplnenia skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti,“ konštatuje v statuse sám generálny prokurátor.

https://www.nitranoviny.sk/neuveritelne-policia-ma-nahrateho-fica-aj-dalsich-ludi-na-tajnych-stretnutiach/

„Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považujem za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním, za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj snahu o manipulovanie verejnej mienky,“ vyhlásil Maroš Žilinka. Takže komu pôjde tentokrát o krk? Žeby aj šéfovi špeciálnych prokurátorov Danielovi Lipšicovi? Uvidíme. Už najbližšie dni teda ukážu, či má také dokonalé „krytie“, že na neho opäť spravodlivá ruka zákona nedosiahne.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články