19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Žilina: Predajcovia na Staromestských slávnostiach opäť použijú vratné poháre

Staromestské slávnosti v Žiline ponúknu od 25. do 27. mája na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku hudobný program, sprievodné podujatia aj remeselné trhy. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej budú predajcovia aj tento rok používať vratné poháre.

Primátor Žiliny Peter Fiabáne pripomenul, že sa uskutoční už 27. ročník Staromestských slávností. „Za ten čas si získali priazeň nielen Žilinčanov, ale aj mnohých návštevníkov mesta. Program ponúka aj tento rok kvalitných hudobných interpretov a veľkú dávku umenia,“ uviedol.

Program sa začne vo štvrtok (25. 5.) na Mariánskom námestí detským pásmom vystúpení žilinských základných škôl, mažoretiek či tanečných skupín. „O 15.20 h vyjde spred mestského divadla tradičný slávnostný sprievod s bubeníkmi, choduliarmi, divadelníkmi či žonglérmi. K sprievodu sa pred radnicou pripojí primátor mesta. Spoločne prejdú na Námestie Andreja Hlinku, kde sprievodu symbolicky odovzdá kľúče od mesta na nasledujúce tri dni,“ doplnila Holienčíková.

Sprievodným podujatím Staromestských slávností bude 24. mája slávnostná akadémia Zboru Žilincov, na ktorej odovzdajú ceny Genius Loci Solnensis za celoživotnú tvorivosť a zásluhy o rozvoj mesta Žilina. V rovnaký deň sa uskutoční aj vyhodnotenie súťaže Žilina – Moje mesto.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x