17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Žiačka na základnej škole nevedomky vypila dezinfekčný prostriedok

Polícia vyšetruje incident na základnej škole v Banskej Bystrici, pri ktorom jedna zo žiačok nevedomky požila tekutý dezinfekčný prostriedok. Dievča skončilo v nemocnici. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

„V prípade je prijaté trestné oznámenie, pričom ide o podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. O tom, či išlo o nemiestny žart rovesníkov, bude možné hovoriť až po riadnom preverení všetkých skutočností,“ uviedla polícia.

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica pre TASR potvrdila, že v pondelok (24. 4.) prijala 12-ročnú pacientku, ktorá požila čistiaci prostriedok na báze chlóru. Jej stav je stabilizovaný a nie je v ohrození života. „ORL vyšetrenie nepreukázalo poleptanie slizníc. Na vylúčenie poškodení tráviaceho traktu podstúpi dnes gastrofibroskopické vyšetrenie,“ priblížila hovorkyňa nemocnice Jana Petríková.

K incidentu malo dôjsť na jednej zo základných škôl na banskobystrickom sídlisku Sásová. Vzhľadom na prebiehajúce úkony a zisťovanie bližších podrobností polícia nateraz nechce poskytovať podrobnejšie informácie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x