23.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Žiaci môžu návrhy na vianočnú pohľadnicu rezortu posielať ešte týždeň

Tradícia „Vianočnej pohľadnice“ rezortu školstva pokračuje. Žiaci majú na zaslanie návrhu ešte týždeň. Informuje o tom odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR s tým, že do výzvy sa môžu zapojiť žiaci všetkých druhov škôl.
      Rezort školstva uviedol, že stačí mať nápad, preniesť ho do výtvarného spracovania a poslať ho výlučne poštou na adresu ministerstva školstva. Okrem adresy je potrebné na obálku napísať „Vianočná pohľadnica“.

Po prvom ročníku, do ktorého sa minulý rok zapojilo 3600 mladých tvorcov nielen z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia, tak ministerstvo školstva opäť oslovilo žiakov a študentov, aby využili svoju tvorivosť. „V predvianočnom období posielam ako minister školstva svojim spolupracovníkom vianočné pozdravy. Minulý rok však boli vďaka žiakom našich škôl výnimočné. Preto v hľadaní vianočnej pohľadnice pokračujeme. A teším sa na nápady žiakov a študentov,“ povedal o výzve pre školy minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Práce žiakov posielajú školy, a to do 21. novembra. Do obálky je potrebné vložiť aj písomnú informáciu s adresou školy a údajom o počte žiakov, ktorých práce obsahuje (najlepšie všetky pohľadnice za triedu súhrnne v jednom balíku). Z výtvarných návrhov bude vybraný námet na oficiálnu pohľadnicu ministerstva školstva.

Zdroj: TASR

Foto: fnspza.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články