15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Ženy majú stále menej kariérnych možností ako muži, vo všetkých krajoch

Muži majú vo všetkých krajoch SR lepšie kariérne možnosti ako ženy. Rovnako tiež vo všetkých okresoch SR.

TASR o tom informovala hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021 Jasmína Stauder na základe štúdie Vzdelanostný a kariérny diferenciál populácie SR. Priblížila, že najlepšie pracovné príležitosti majú obidve skupiny pracujúcich v bratislavských a košických okresoch. „Napriek najlepším pracovným príležitostiam je v týchto okresoch najväčší rozdiel medzi hodnotami kariérneho potenciálu mužov a žien vo výške sedem a šesť percentuálnych bodov,“ doplnila.

Vysoká nerovnosť je tiež v Šali, Žiline, Bytči, Námestove, Detve, Bánovciach nad Bebravou, Dolnom Kubíne a Piešťanoch. „Najmä s prihliadnutím na skutočnosť, že ide o okresy s jednými z najnižších hodnôt okresného kariérneho potenciálu,“ povedala hovorkyňa. Najväčšia rovnosť pracovných príležitostí je zase v Sobranciach.

Stauder podotkla, že ženy sú vo všetkých okresoch SR vzdelanejšie. „Aj napriek tomuto faktu vo všetkých krajoch SR majú muži lepšie kariérne možnosti ako ženy,“ dodala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x