10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Žena šoférovala s 3,27 promile na diaľnici v PROTISMERE

 Polícia začala trestné stíhanie voči 48-ročnej žene, ktorá v piatok ráno šoférovala na diaľnici D4 v protismere a pod vplyvom alkoholu. Dychová skúška u nej odhalila 3,27 promile. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff. K zraneniam ani škodám v tejto súvislosti nedošlo.
      Dopravní policajti vozidlo zastavili krátko pred 8.00 h v blízkosti zjazdu na D2 v smere na Rajku. „Žene bola nameraná hodnota 1,57 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 3,27 promile. Z medicínskeho hľadiska ide o stav vážnej otravy alkoholom,“ ozrejmili policajti. Žena, ktorá policajtom uviedla, že ide do práce, bola na mieste obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na príslušné policajné oddelenie.
      Polícia v tejto súvislosti opakovane apeluje na vodičov motorových vozidiel, aby pred ani počas jazdy nepožívali alkohol ani iné návykové látky. „Na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia alkoholu v dychu vodiča,“ zdôraznili.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články