20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Zbohom, nezávislá polícia… Prepisy rozhovorov elitných policajtov sú stále na pretrase

Prepis rozhovorov elitných vyšetrovateľov je teraz to, čo kalí vody našej vnútornej politiky. Už dávno sme tu nemali kauzu okolo „vojny“ v polícii, a tak sa vytiahli na svetlo sveta opäť z väzby prepustení elitní vyšetrovatelia.

Mysleli ste si, že „vojna“ v polícii sa už skončila? Nie! Niekto ju stále „kŕmi“ novými a novými informáciami. Najnovšie sa dostali na verejnosť telefonické odposluchy, ktoré prebiehali medzi zadržanými elitnými vyšetrovateľmi NAKA, ktorí boli istý čas vo väzbe. A práve k nim, ale aj k ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, sa vo videu zverejnenom na svojom facebookovom profile vracia mladý podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák. Jeho vyjadrenia v ňom sú rozhodne zaujímavé, rovnako ako to, čo sa okolo „čurillovcov“ deje.

Uznesenie o sťažnostiach (dokument)

Boli naozaj čurillovci „nositelia očisty spoločnosti“? Alebo iba…

Erik Kaliňák hneď v úvode priznáva, že video nahráva vo svojom „luxusnom“ jednoizbovom byte, kde je už viac ako týždeň v karanténe a spoločnosť mu robí viac ako 100 stranové uznesenie Generálnej prokuratúry. „Musím povedať, že žiadosť čurillovcov na generálneho prokurátora podľa §363 sa zapíše do dejín ako ten najstupídnejší prejav arogancie a drzosti,“ hovorí na samom začiatku mladý podpredseda Smeru-SD.

Sudca Peter Šamko: Sna­ha vy­šet­ro­va­te­ľov (ale­bo po­lí­cie) o jeho dis­kre­di­táciu, chcú ho umlčať?

Hamranovým „chlapcom“ podľa neho nestačilo, že ich Krajský súd prinajmenšom zvláštnym rozhodnutím prepustil z väzby, nestačilo im, že ich v médiách spravili pomaly hrdinov, ba zastala sa ich ešte aj samotná prezidentka ako „nositeľov očisty spoločnosti“. Im toto všetko nestačilo, a preto požiadali Generálnu prokuratúru, aby ich vyšetrovanie kompletne zastavila.

To, čo sa dialo okolo „čurillovcov“ pospomínal Erika Kaliňák vo videu, ku ktorému priložil aj krátky status. „Pán Mikulec, nadišiel čas opustiť ministerské kreslo a hľadať si dobrého právnika,“ odkazuje mladý podpredseda Smeru-SD ministrovi vnútra a na samý záver dodáva: „Ak ste rovnako ako ja zhrození z informácií v tomto videu, zdieľajte ho, nech sa ľudia dozvedia, čo za špinavosti sa dejú na Slovensku.“ Nuž, takže si video v pokoji pozrite a rozhodnite sa ako ďalej. Slováci by pri tom ale nemali zabúdať ani na to, čo bolo pred Mikulcom, teda keď bol na jeho mieste práve strýko mladého podpredsedu Smer-SD.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články