-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Polícia: Účelom tvrdení Smeru-SD je zastrašovanie OČTK a vyšetrovateľov (uznesenie o sťažnostiach)

Polícia odmieta tvrdenia opozičného Smeru-SD, účelom vyjadrení je zastrašovanie orgánov činných v trestnom konaní (OČTK), vyšetrovateľov a marenie vyšetrovania. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.
      

„Tlačová konferencia bola postavená na zverejňovaní neformálnej komunikácie vyšetrovateľov, ktorá nebola podstatná pre trestné konanie, v ktorom sa pripravovalo rozhodnutie o začatí trestného stíhania,“ uvádza hovorca polície.
      

Súdne rozhodnutie potvrdilo, že neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by dokazoval spáchanie trestného činu vyšetrovateľmi, tvrdí polícia. Tlačová konferencia Smeru-SD sa podľa nej opiera o neopodstatnené domnienky a spájanie nesúvisiacich vecí.
      „Považujeme zároveň za neakceptovateľné, aby Robert Fico a Robert Kaliňák na svojich tlačových konferenciách opakovane zastrašovali orgány činné v trestnom konaní, vrátane vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a vyhrážali sa prezidentovi Policajného zboru trestným stíhaním,“ skonštatovala polícia.

Vyšetrovateľ: Zapálime jej (Santusovej) auto. Kanistrom. O všetkom vedel a všetko riadil minister vnútra Mikulec, povedal R. Fico
      

Zároveň ubezpečila verejnosť, že bude naďalej vyšetrovať korupčné kauzy bez ohľadu na to, koho sa budú týkať.
      

Smer-SD podá v pondelok (14. 2.) návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Ten podľa šéfa Smeru-SD Roberta Fica riadil činnosť obvinených vyšetrovateľov NAKA. Smer-SD chce podať na ministra aj trestné oznámenie. Odvolávanie v parlamente podporí aj mimoparlamentný Hlas-SD.

zdroj: TASR/nn

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články