19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Zaži v Trnave: Na tomto mieste sa fotí každý

Najfotografovanejšie umelecké dielo vo verejnom priestore v Trnave už po ôsmykrát predstavia na Hlavnej ulici v nedeľu 30. apríla od 13.00 h. TASR o tom informovala za organizátorov Natália Kostrošová. Samostatne stojaci nápis #Trnava patrí k najnavštevovanejším objektom v centre mesta.

Zaži v Trnave: Na tomto mieste sa fotí každý
Zdroj: mesto Trnava

Stal sa ním už pred ôsmimi rokmi, keď bol na pešej zóne umiestnený prvýkrát a odvtedy známe písmená pomaľovalo už viac ako štyridsať rôznych umelcov a výtvarníkov. Tento rok hešteg dostane nový rozmer a bude vyrezaný technikou linorytu. „Táto technika prinesie možnosť dotykového vnímania umeleckého diela a okrem toho si každý môže odniesť kúsok heštegu domov pomocou techniky frotáže, teda prenášania reliéfnej štruktúry na papier,“ hovorí kurátor Ján Baláž.

Z umiestňovania nápisu na pešiu zónu sa stala príležitosť na podujatie s možnosťou sledovať výtvarníkov pri práci počas niekoľkých hodín. Posledné úpravy heštegu budú umelci robiť priamo pred očami ľudí v nedeľu od 13.00 do 17.00 h na Hlavnom námestí. Súčasťou podujatia bude aj hudobný sprievod. „Pre okoloidúcich, ale aj nadšencov umenia ide o zaujímavý pohľad, ktorý väčšinou každého prinúti trochu spomaliť. Každý, kto sa pri umelcoch zastaví, si bude môcť vytvoriť svoju frotáž pomocou voskoviek, teda skopírovať kúsok heštegu na papier,“ doplnil Matej Juran z Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x