3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

Záchranári upozorňujú na neriešenie ich postavenia a situácie zdravotníkov

Slovenskí záchranári upozorňujú na neriešenie svojho postavenia i postavenia zdravotníkov zo strany vlády i poslancov Národnej rady (NR) SR. Pripomenuli sľuby o zvyšovaní miezd v zdravotníctve.

Včera popoludní sa záchranári prišli pred parlamentom „poďakovať“ poslancom i vláde za „neriešenie postavenia záchranárov a všetkých zdravotníkov, najmä za nenaplnené sľuby o skokovitom zvyšovaní miezd zdravotníkov v roku 2022, ktoré mali stabilizovať personál po pandémii a vyrovnať sa okolitým krajinám“. Avizovali, že počas dňa budú sanitky označené čiernymi stužkami.

Zadržaných záchranárov PREPUSTILI, dnešný protest má aj NAŠU obrovskú podporu!

Protest Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov podporilo napríklad mimoparlamentné KDH, upozornilo na preťaženosť zdravotníkov a vyzvalo vládu na urýchlene riešenie. Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že dlhodobý zlý prístup štátu vyháňa zdravotníckych pracovníkov. „Namiesto toho, aby malo Slovensko opravu zdravotníckeho systému ako prioritu číslo jeden, zdravotníci počúvajú, že v rozpočte na nich nezostalo adekvátne miesto,“ podotkol.

Opozičný Smer-SD hovorí, že vláda poďakovala záchranárom „po svojom“. „Dvom obmedzila slobodu a ukladala vysoké pokuty protestujúcim, ktorí stoja v prvej línii v boji proti COVID-19,“ uviedol predseda strany Robert Fico.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články