17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Začalo sa hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom K.

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa začalo hlavné pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom K. Ten čelí obvineniam z viacerých trestných činov. Pojednávanie je naplánované na viac dní.
      Niekdajšieho špeciálneho prokurátora priviezla eskorta v stredu ráno. Samosudkyňa ŠTS Pamela Záleská by mala vypočuť dvoch svedkov, a to člena skupiny takáčovcov Mateja Zemana a podnikateľa Viliama Ružičku, kamaráta Dušana K. Obaja sú prítomní na súde.
      Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala  bývalého špeciálneho prokurátora koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po obvinení.
      Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v tejto veci podal v apríli tohto roka na súd obžalobu na Dušana K.. Ten čelí obvineniam zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Zákonná sudkyňa ŠTS Záleská vytýčila aj termín hlavného pojednávania na 7. až 9. a následne na 13. až 15. júla.

Zdroj: TASR

Foto: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články