13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Za ľudí: Súboj o heslo k facebooku a vylúčenie zo strany

Podľa informácií Aktuality.sk v strane Za ľudí prebieha v týchto dňoch ďalší súboj. Ako píšu, tentoraz sa však odohráva skôr vo virtuálnom svet facebooku než medzi dvoma straníckymi krídlami.

V skratke ide o to, že bývalý generálny manažér strany Roman Krpelan po svojom odvolaní predsedníčkou strany Veronikou Remišovou neodovzdal prístupové údaje k profilu strany Za ľudí na facebooku. Aj preto sa strana rozhodla ho zo svojich radov vylúčiť. O tomto návrhu bude rozhodovať predsedníctvo Za ľudí.

Krpelan ale odmieta, že by pochybil. Hovorí, že vedenie strany sa správa ako komunisti, keď robili čistky za socializmu. Dôvod na svoje vylúčenie označil za absurdný.

„Veronika Remišová odmietala so mnou ako so zamestnancom strany ukončiť pracovnú zmluvu dohodou, ktorú som strane oficiálne poslal, kde by sme vysporiadali všetky veci, a odovzdal by som strane všetko vrátane hardvéru,” vyhlásil pre Aktuality.sk.

Pracovnú zmluvu tak nakoniec vypovedal jednostranne ku koncu júla. Tvrdí, že tak urobil na základe porušenia Zákonníka práce zo strany Za ľudí.

Za ľudí: Súboj o heslo k facebooku a vylúčenie zo strany
foto: fb zaludi

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články