16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Za hodinu prejavilo záujem o peniaze na energetickú obnovu 3774 žiadateľov

Iba počas prvej hodiny od spustenia tretej výzvy v rámci programu Obnov dom prejavilo záujem o peniaze na energetickú obnovu 3774 žiadateľov. Počas popoludnia sa počet žiadostí zvýšil na vyše 7250. TASR o tom informovalo oddelenie komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Priblížilo, že v rámci výzvy, ktorá sa uzavrie pri počte 10.000 zaevidovaných žiadostí, je vyčlenených 190 miliónov eur.

Envirorezort očakával, že tretia výzva vďaka zjednodušeniu podávania žiadostí vzbudí väčší záujem než predošlé dve výzvy. „Ale, že budeme môcť výzvu uzavrieť pomaly v deň jej otvorenia, to sme naozaj nečakali,“ poznamenal dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj.

Zároveň ubezpečil verejnosť, že čoskoro spustia ďalšiu výzvu a všetkým, ktorí sa nestihli prihlásiť, vytvoria ďalšie príležitosti. „Stále je pripravená viac ako polovica z celkového rozpočtu 500 miliónov eur,“ pripomenul.

V rámci tretej výzvy stačia záujemcom o poskytnutie príspevkov iba tri doklady – občiansky preukaz, list vlastníctva a potvrdenie o veku stavby. „Projektové energetické hodnotenie a energetický certifikát netreba predložiť pri podávaní žiadostí, ale stačí ho predložiť do troch mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy,“ poukázali z oddelenia komunikácie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x