16.1 C
Nitra
streda, 8 mája, 2024

Z turnaja v Šuranoch odchádzali najspokojnejšie detské futbalové talenty z Detvy a Komárna

Majstrovské futbalové súťaže sa už dávno skončili, po krátkom oddychu sú teraz na rade letné turnaje. Zrejme je každému jasné, že množstvo detí jednoducho neobsedí, a tak sú pre ne turnaje výborným spestrením ich letného „ničnerobenia“.

Skvelý dvojdňový turnaj usporiadali počas uplynulého víkendu v Šuranoch, pričom každý deň hrala iná kategória. V sobotu si svoje sily zmerali deti v kategórii U-9, nedeľa patrila kategórii U-11. Hoci počas všetkých zápasov vládlo úmorné teplo, družstvá sa na 3. ročníku „Turnaja Futbalových nádejí 2023“ vypli k výborným výkonom, za ktoré boli na konci tí najlepší po zásluhe ocenení.

Deti si na futbalovom turnaji v Šuranoch schuti zahrali aj za úmorného tepla. Zdroj: FB / OZ Futbalové Nádeje

Najlepšími hráčmi boli dvaja Detvanci

V kategórii U9 zvíťazilo družstvo MFK Detva, 2. miesto obsadilo KFC Komárno, tretie skončilo FK Kolárovo, štvrtá priečka patrila ŠK Šurany „A“, 5. miesto obsadil FC Topoľčany, šieste skončilo MŠK Hurbanovo, siedma priečka patrila ČFK Nitra, ôsma ŠK Kmeťovo a 9. miesto obsadil ŠK Šurany „B“. Cenu pre najlepšieho strelca si odniesol hráč FK Kolárovo Denis Dobi, najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Martin Remeselník z MFK Detva a najlepším brankárom turnaja sa stal Lukáš Bartoš z ŠK Šurany.

V kategórii U-9 sa najviac darilo družstvu z MFK Detva. Zdroj: FB / OZ Futbalové Nádeje

V kategórii U11 si prvenstvo odnieslo družstvo KFC Komárno, druhá priečka patrila MFK Detva, 3. miesto obsadil OFK Maňa, na štvrtej priečke skončil FK Slovan Levice, 5. miesto obsadil FK Lokomotíva Trnava, šieste skončil ŠK Šurany „A“, za ním sa umiestnil ŠK Šurany „B“, 8. miesto patrilo FC Komjatice a 9. miesto OTJ Palárikovo. Najlepším strelcom turnaja sa stal Dominik Kocsis z KFC Komárno, cenu pre najlepšieho hráča si odniesol Adam Dianiška z MFK Detva a cena pre najlepšieho brankára turnaja patrila Patrikovi Hárendarčíkovi z OFK Maňa.

Kategóriu U-11 vyhrali futbalové nádeje z KFC Komárno. Zdroj: FB / OZ Futbalové Nádeje

Turnaj bol organizovaný domácimi rodičmi a trénermi v spolupráci s klubom ŠK Šurany, pod záštitou mesta Šurany a veľkou podporou hlavného sponzora LOKOTRANS Slovakia. Ceny deťom odovzdával predseda Západoslovenského futbalového zväzu Peter Kováč a v zastúpení mesta Róbert Polák.

Na všetky družstvá čakali po turnaji poháre a pre tých najlepších aj medaile. Zdroj: FB / OZ Futbalové Nádeje