30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Šaľa: Záujem rodičov o škôlky počas júla ovplyvnila vlna kiahní a angín

Záujem rodičov o letné materské školy (MŠ) v Šali znižujú choroby detí. MŠ 8. mája otvára počas letných prázdnin dve triedy, aktuálne je však otvorená len jedna. Dôvodom je vlna ovčích kiahní a angín, ktorá zredukovala počet detí v škôlke, potvrdila riaditeľka MŠ Žaneta Gužíková.

Na území mesta sa nachádza deväť materských škôl, ktoré v školskom roku 2022/2023 navštevovalo 733 detí. „Počas júla je zatvorená MŠ Budovateľská a MŠ J. Murgaša, MŠ P. Pázmánya bola k dispozícii prvé dva júlové týždne. Všetky ostatné škôlky boli v júli v prevádzke,“ informovala hovorkyňa mesta Erika Kollerová. Do škôlky sa hlásilo v júli zhruba 230 detí.

Počas augusta otvorí svoje brány ako zberná škôlka MŠ na Budovateľskej. Tá bude zabezpečovať augustovú prevádzku pre deti z celého mesta. Prihlásených je 62 detí, skonštatovala riaditeľka škôlky Silvia Bartošová.

Obdobie prázdnin využívajú zatvorené materské školy na veľké upratovanie alebo menšie stavebné práce a opravy. Posledný augustový týždeň od 28. do 31. augusta budú mať všetky škôlky v Šali sanitárny týždeň a nebudú v prevádzke.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x