17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

VYSOKÉ TATRY: Na Hrebienok sa po dvoch rokoch vráti medzinárodná súťaž v tvorbe ľadových sôch

Po dvoch rokoch sa na Hrebienok vo Vysokých Tatrách vráti medzinárodné podujatie Tatry Ice Master. Uskutoční sa v dňoch 21. a 22. januára. Počas dvoch dní sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50 tonám ľadu. Premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch podľa vopred zadaných súťažných tém. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry na sociálnej sieti.

VYSOKÉ TATRY: Na Hrebienok sa po dvoch rokoch vráti medzinárodná súťaž v tvorbe ľadových sôch
Zdroj: fb Región Vysoké Tatry – High Tatras Region

Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať popri budove lanovky, druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového dómu. „Sochy umiestnené v kupole – Galérii ľadových majstrov, budú v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, respektíve do konca apríla 2023. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí,“ uviedla oblastná organizácia. Ľadové sochy budú od zotmenia nasvietené, čím chcú organizátori umocniť dizajn jednotlivých sôch.

Na deviatom ročníku podujatia sa zúčastnia tímy zo Slovenska, Česka, Holandska, Litvy, Fínska, Veľkej Británie, Mongolska, Mexika, Poľska a Nemecka. Do hlasovania o najlepší tím sa bude môcť zapojiť aj verejnosť.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články