19.2 C
Nitra
piatok, 9 júna, 2023

Trnavčania si budú môcť vyskúšať mestskú dopravu vodíkovým autobusom

Trnavčania si budú môcť v čase od utorka 10. do štvrtka 12. januára vyskúšať cestovanie vodíkovým autobusom, ktorý bude jazdiť na linke mestskej hromadnej dopravy číslo 16. Cestujúcich z Nemečanky až na Novú ulicu bude portugalský autobus počas troch dní prepravovať zadarmo.

V tomto čase bude spolu s 12-metrovým autobusom v Trnave k dispozícii aj mobilná čerpacia stanica na vodík, ktorá bude dočasne umiestnená v dopravnom areáli na Seredskej ulici v Modranke. Práve tam je naplánované umiestnenie trvalej vodíkovej čerpacej stanice spolu s elektrolyzérom na výrobu vodíka, ktorý by mal byť v prevádzke od roku 2024.

Trnava sa stane podľa predsedu Národnej vodíkovej asociácie Slovenska Jána Weiterschütza súčasťou predvádzacej akcie po stredoeurópskych mestách Central Eropean Hydrogen Bus Roadshow, ktorú organizuje Európske partnerstvo pre čistý vodík. Na záver predvádzacej akcie sa vo štvrtok 12. januára uskutoční workshop o vodíkovej mobilite, súčasťou ktorého bude vyhodnotenie testovacej prevádzky vodíkového autobusu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články