-3.9 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Výskyt respiračných a chrípkových ochorení v BBSK opäť KLESOL

Na území Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v tomto týždni opäť klesol výskyt akútnych respiračných ochorení (ARO) a chrípke podobných ochorení (CHPO). Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Banskej Bystrici na svojej oficiálnej webovej stránke.

„V 50. kalendárnom týždni 2021 bolo spolu hlásených 2711 ARO, z toho bolo chrípke podobných 61 ochorení. Oproti minulému týždňu je výskyt ARO nižší o 6,5 percenta a výskyt CHPO nižší o 29 percent,“ priblížil RÚVZ.
      Najvyššia chorobnosť na ARO bola zaznamenaná v okrese Banská Bystrica, najnižšia v okrese Lučenec. U 111 osôb zaznamenali lekári komplikovaný priebeh ochorení, čo predstavuje približne štyri percentá zo všetkých prípadov.
      Najväčší výskyt CHPO bol zaznamenaný v okrese Detva, najmenej prípadov hlásili okresy Banská Štiavnica, Krupina, Lučenec a Žarnovica. Pri CHPO i ARO bola najvyššia vekovo špecifická chorobnosť zaznamenaná u detí vo veku do päť rokov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články