30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Vyšetrovateľ: Zapálime jej (Santusovej) auto. Kanistrom. O všetkom vedel a všetko riadil minister vnútra Mikulec, povedal R. Fico

Ich úlohou bolo použiť všetky prostriedky, aby túto úlohu splnili. Výsledkom je, že bolo začaté obrovské množstvo trestných stíhaní.

Veľa ľudí bolo teatrálne zadržaných v skorých ranných hodinách. Mnohí boli bez dôkazov obvinení a mnohí boli bez dôvodov umiestnení do väzby. Situáciu si však začala všímať aj Slovenská informačná služba.

Tá už v marci 2021 poslala príslušným inšpekčným orgánom v rámci ministerstva vnútra prvé poznatky o tom, ako vyšetrovatelia NAKA a vybraní prokurátori ÚŠP manipulujú trestné konania, ako nahovárajú a korumpujú udavačov a ako si vymýšľajú dôkazy. „Táto úporná snaha Slovenskej informačnej služby priniesla svoje obete, pretože stála hlavu vtedajšieho riaditeľa Slovenskej informačnej služby pána Pčolinského. Bol odstránený preto, lebo ako nominant súčasnej vládnej koalície mal toľko drzosti a odvahy a poslal príslušným orgánom informácie, čo táto šialená banda vyšetrovateľov a prokurátorov na Slovensku stvára. Úrad inšpekčnej služby musel začať konať, vytvoril sa tím, ktorý sa nazýval Oblúk a na čele tohto tímu Úradu inšpekčnej služby stála známa to vyšetrovateľka, pani Diana Santusová. A tento tím, majúc k dispozícii poznatky zo Slovenskej informačnej služby, sa rozhodol konať a bol pripravený zasiahnuť proti vyšetrovateľom NAKA a proti prokurátorom, ktorí hrubo na politické pokyny zneužívajú právomoci verejných činiteľov, krivia spravodlivosť a, samozrejme, robia špinavú politickú prácu v neprospech opozície. Došlo to až tak ďaleko, že Okresný súd Bratislava III odsúhlasil legálne odpočúvacie niektorých vyšetrovateľov NAKA, ktoré prebiehalo niekoľko mesiacov,“ priblížil Robert Fico.

Syn bývalého policajného prezidenta, advokát Gašpar: Moje obvinenia sú účelové a nezákonné

Pokračoval tvrdením, že toto všetko potom viedlo k tomu, že Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) zrejme pripravoval zásah proti týmto vyšetrovateľom, ktorí krivili spravodlivosť. Vtedy došlo k príbehu, kedy sa skupina vyšetrovateľov NAKA pod vedením Čurillu rozhodla, že urobí protiútok. Bolo totiž evidentné, že títo vyšetrovatelia pochopili, že sú v koncoch a že im inšpekcia došla na brutálne porušovanie zákonov.

Rozhodli sa, že idú zničiť tím vyšetrovateľov v rámci ÚIS vedený Dianou Santusovou. „Šestnásteho júla začali spracovávať – bez akýchkoľvek dôkazov – uznesenie o začatí trestného stíhania, ktoré sa malo týkať Diany Santusovaj a ďalších ľudí, ktorí pracovali na Úrade inšpekčnej služby. Samotné vyšetrenie bolo sfalšované. Podpísal ho vyšetrovateľ, ktorý vôbec v tej veci nekonal, vôbec nebol oboznámený s obsahom tohto uznesenia, iba mu to priniesli podpísať.“

Po tomto všetkom došlo veľmi rýchlo k výmene riaditeľa ÚIS a novým riaditeľom sa stal pán Scholtz, ktorý mal pôvodne Diane Santusovej pomáhať a vytvárať jej všetky predpoklady, no konal proti nej a v prospech tejto zločineckej skupiny, pričom na ňu dával rôzne informácie vyšetrovateľom. Podľa informácií ďalšieho elitného vyšetrovateľa mal už nový riaditeľ Dianu Santusovú odstaviť od roboty.

Došlo to tak ďaleko, že partia elitných vyšetrovateľov sedela a bavila sa o tom, že Diane Santusovej treba monitorovať auto. „Osemnásteho júla 2021 obvinený elitný vyšetrovateľ Ďurka: Zapálime jej (Santusovej) auto. Kanistrom. O všetkom vedel a všetko riadil minister vnútra Mikulec,“ povedal R: Fico.

Dal ďalší dôkaz, a to rozhovor Čurillu a neznámeho pána, ktorého sa Čurilla pýta, čo minister. Neznámy hlas odpovedá, že Scholtz ide za ministrom a idú vymyslieť, či sa podarí pani Santusovú zastaviť. Čurilla pokračoval, aby dal minister Mikulec echo a oni ju zastavia. Na čo dal Mikulec pokyn a povolenie, že ju majú odstaviť.

Robert Fico preto avizuje, že v pondelok (14.2.) bude podaný návrh na odvolanie Mikulca, nakoľko je vnímaný s vyšetrovateľmi NAKA a niektorými prokurátormi ÚŠP ako organizovaná zločinecká skupinu.

Člen predsedníctva a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák dodal, že táto zberba, ktorá dnes pôsobí na NAKA a ktorá sa rozhodla, že si bude liečiť svoje komplexy, zabila Milana Lučanského. „Diana Santusová nie je smeráčka. Je to policajt inšpekcie, ktorého nikto nepozná. A na ňu pripravili pascu, aby jej podpálili auto, aby ju dostali z domu, aby ju mohli zadržať. Myslím si, že Slovensko sa prepadlo do absolútnej žumpy orgánov činných v trestom konaní a prezident policajného zboru hovorí, že k nim má dôveru. Ešte ich povýšil. Takže je potom spolupáchateľ. Na poslednej porade presne rozprával, musíte zadať všetkým vyšetrovateľom a operatívcom, aby čokoľvek našli na Fica, Kaliňáka, Pellegriniho, pretože ináč padne vláda. Nútia ich robiť vymyslené prípady. Ale tí ľudia sa už bránia, už nechcú, lebo už rozumejú, že toto je mimo zákona,“ uviedol Robert Kaliňák.

YouTube video

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články