-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Fantasmagória doktora Kulkovského a spol. Naša rada: Radšej liečte ľudí v ordináciách a nie, že si budú platiť za covid liečbu v nemocnici!

COVID-19 a jeho mutácie strašia svet už viac ako dva roky. Za ten čas mu na celej planéte podľahlo už takmer 5,8 milióna ľudí. Na Slovensku to bolo viac ako 18-tisíc. Číslo strašidelné, lenže vôbec také nemuselo byť.

Počet ľudí, ktorí podľahli koronavírusu je skutočne vysoký, no vôbec taký byť nemusel. A to nie preto, že máme už viac ako rok „všemocné“ experimentálne vakcíny, ale najmä kvôli tomu, že pacientov s Covidom liečilo v ordináciách iba minimum lekárov. Drvivá väčšina ich totiž liečila – cez telefón!!! Zdravotníci v preťažených nemocniciach nevedeli kam skôr skočiť, a preto nadávali na všetkých „nezodpovedných“ pacientov, ktorí sa nedali tou „zázračnou“ vakcínou zaočkovať. Tak, ako v statuse primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský.

Šokujúca informácia: Podľa posudku prof. MUDr. Oleára Covid 19 NIE JE nebezpečnou nákazlivou chorobou!

Nezaočkovaní by sa mali spolupodieľali na úhrade liečebných nákladov

Iste, pán primár sa počas svojej praxe stretával s rozličnými ťažkými prípadmi, ktoré končili smrťou, ale, ako správny lekár, vinu hodil na „nezodpovedných“ pacientov. Nie na svojich kolegov, ktorí v ordináciách ľudí neliečili, lebo tí, ktorí ich liečili mali skúsenosti s ich zomieraním takmer nulové, ale na ľudí, ktorí sa nedali zaočkovať!!! A teraz došiel tak ďaleko, že sa prikláňa k tomu, aby sa tí, ktorí sa nedali zaočkovať, spolupodieľali na úhrade liečebných nákladov!!! „Ak by som sa mal pri odpovedi na túto otázku rozhodovať na základe emócii, s istou formou spoluúčasti neočkovaných na ich liečbe v prípade nakazenia by som súhlasil. Myslím si, že je to legitímna požiadavka tých, ktorí sú zástancami spoluúčasti pacientov na liečbe ochorení, ktoré sú preventabilné,“ napísal v statuse Kulkovský. Aha, takže pán primár je za úhradu liečby ochorenia, ktoré je preventabilné.

MUDr. Milan Kulkovský: Odmietnutie spoluúčasti neočkovaných na liečbe ho prekvapil, nečakal až toľko empatie

A čo tak spoluúčasť na liečbe pacientov, ktorí majú rakovinu preto, že sú silní fajčiari a svoje zdravie si poškodili týmto ich „nešvárom“? A čo tak spoluúčasť na liečbe alkoholikov, ktorí si svoje zdravie zničili nadmerným pitím alkoholu? A čo tak spoluúčasť na liečbe tých, ktorí berú drogy? Na týchto by sa spoluúčasť nevzťahovala? A čo tak na tých, ktorí sa stravujú tak, že ich hmotnosť prekračuje akceptovateľné limity čím si poškodzujú svoje zdravie? U týchto je azda to „sebapoškodzovanie“ sa v poriadku? Kázal vari niekto niekomu aby fajčil ako Turek jednu o druhej? Kázal vari niekto niekomu aby chľastal ako dúha? Kázal vari niekto niekomu aby si pichal čo šňupal drogy lebo mu po nich bude „krááásne“? A kázal vari niekto niekomu aby do seba tlačil nezdravé mastné a slané jedlá, po ktorých sa mu upchávajú cievy, má vysoký cholesterol a ďalšie pridružené nežiadúce ochorenia? Ostatne, tomu sa v statuse okrajovo venuje aj pán doktor Kulkovský.

Lekár Milan Kulkovský: Dajte milióny nemocniciam, to je odmena za očkovanie

Nemuseli by zomierať keby sa o nich lekári v ordináciách riadne starali

Pán primár zrejme zabudol na to, že zdravotníctvo je u nás bezplatné nech sa jedná o akéhokoľvek pacienta. A zrejme zabudol aj na to, že mnohí z tých ľudí, ktorí sa ocitli aj na jeho oddelení vo veľmi vážnom koronavírusovom stave sa tam neocitli preto, že neboli zaočkovaní, ale preto, že im nebola poskytnutá u ich ambulantných lekár adekvátna liečba. Tu si preto môžeme položiť logickú otázku – nie je to trestné? Apropo, tí ľudia sa nedali zaočkovať aj preto, že boli úplne zdraví a experimentálnym vakcínam jednoducho neverili. Nikto im totiž nedal dôveryhodné informácie o tom, že vakcíny naozaj fungujú, že po nich nie sú vážne poškodenia zdravia, ba že po nich nezomierajú ľudia. A tí by nemuseli zomierať ani preto, keby sa o nich lekári v ordináciách príkladne starali. Tak, ako na to skladali Hippokratovu prísahu.

MUDr. Milan Kulkovský: Pár poznámok z praxe trošku nasratého lekára

„Viacerí občania odmietli očkovanie pod vplyvom hoaxov a nepravdivých informácii. K nim sa nedostali len cez sociálne siete, počuli ich aj od niektorých lekárov. Bolo a je ťažké rozhodnúť sa, ak počujete rôzne informácie a rady od ľudí, ktorí majú rovnaký titul pred menom. Doktor je doktor, pre mnohých ľudí je nepodstatné, čomu sa venuje, či má vôbec lekársku prax a ak má, či lieči pacientov s Covid-19, vrátane tých v ťažkom stave,“ píše ďalej Kulkovský. A my sa teda pýtame, ktorí z tých našich „odborníkov“ sa postavil tvárou v tvár voči tým „dezinformátorom“ a hoaxerom a vyvrátil ich tvrdenia? ŽIADNY!!! Žeby vedeli prečo? Žeby mali strach, že neuspejú, alebo žeby ich argumenty stáli na hlinených nohách? Takže pán Kulkovský, neobviňujte z toho, že sa nechceli dať zaočkovať experimentálnymi vakcínami ľudí, ale vašich kolegov, a možno sa obviňte aj sám, za to, že nechceli o tejto veci otvorene a vecne na verejnosti diskutovať.

MUDr.Marián Šóth: Je vhodné očkovanie proti covid19 pre každého? Určite nie

Dostať sa do nemocnice s Covidom je ako lotéria, ako hra so životom

„Nemôžeme trestať ľudí za to, že sme neboli schopní naučiť ich kriticky myslieť a selektovať zdroje informácii. Nemôžeme ľudí trestať len preto, že nechceme vidieť vlastnú neschopnosť…,“ napísal na záver statusu lekár Milan Kulkovský. Áno, pán doktor, súhlasíme, „vlastnú neschopnosť“, pretože inak sa to ani nazvať nedá. Neschopnosť presvedčiť o svojej pravde, neschopnosť presvedčiť, že to, čo sa usilujete do ľudí napichať je skutočne to, čo im pomôže a nepoškodí v krátkej či dlhšej budúcnosti ich zdravie, alebo že po zaočkovaní experimentálnou vakcínou nezomrú. A tiež neschopnosť liečiť ľudí hneď na začiatku osobným vyšetrením, zistením skutkového stavu a nasadením správnej liečby. Tá je totiž základom, že sa pacientovi polepší, respektíve že sa vylieči. Nie že bojujete o jeho život až potom, keď už je veľakrát neskoro. Ako lekár z nemocnice sa pozrite spať, na svojich kolegov v ordináciách a zamyslite sa, či chyba nezačína už tam.

Pán doktor, iba na zrovnanie. Viete si predstaviť, že máte pokazené auto, a vy neviete presne ako, zavoláte do servisu a tam vám ho mechanik oparuje cez telefón? Bez toho aby ho videl a aby vedel kde je problém? Nuž, ak ho neopraví správne vám sa môže stať, že auto sa vám po ceste pokazí opäť, alebo je na ňom taká porucha, že spôsobíte haváriu, pri ktorej zahyniete vy sám alebo niekto druhý. A presne toto sa deje pri tom, keď človeka lekár lieči cez telefón bez toho aby ho videl a posúdil čo mu je, ako je na tom a podľa toho nasadil liečbu. Apropo, a prečo by sa mali dať zaočkovať ľudia, ktorí sú zdraví? A prečo by sa mali dať zaočkovať ľudia, ktorí majú v sebe dostatok protilátok či už prekonali Covid? Vy idete s autom do servisu iba tak, keď je všetko v poriadku? Dostať sa do nemocnice s Covidom je ako lotéria, ako hra so životom. Tú hru ale začali hrať už lekári v ordináciách, nie pacienti, ktorí boli chorí a chceli aby ich lekár poriadne vyšetril a nasadil adekvátnu liečbu. Žiaľ, doplatili na to tisícky ľudí ktorí chceli a mohli žiť!

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články