8.1 C
Nitra
sobota, 20 apríla, 2024

Vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti 30-ročného Nitrana

 Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre obvinil z drogovej trestnej činnosti 30-ročného Tomáša z Nitry. „O jeho aktivity sa nitrianski kriminalisti zaujímali už dlhšie obdobie, počas ktorého zásoboval drogovým tovarom niekoľko osôb v Nitre a okolí,“ informovala polícia.
      Muž bol po zadržaní vyzvaný, aby vydal veci súvisiace s trestnou činnosťou. „Z vreciek na šatách a z ruksaku povyberal postupne niekoľko plastových vreciek s obsahom hnedej a bielej kryštalickej látky a niekoľko vreciek so sušenou rastlinnou látkou, digitálnu váhu, sklenenú fajku, ale aj jednu tabletku extázy a nedofajčeného jointa,“ potvrdila polícia.
      Po predbežnej expertíze sa ukázalo, že ide celkovo o najmenej 589 bežných jednotlivých dávok drogy s obsahom minimálne 10 miligramov absolútneho metamfetamínu vo forme bázy, ktorá je schopná ovplyvniť psychiku konzumenta. Nitrana neodradilo ani to, že už v minulosti bol za drogovú trestnú činnosť odsúdený.
      Príslušný súd akceptoval všetky okolnosti, ako aj minulosť obvineného, a rozhodol o jeho väzobnom trestnom stíhaní. Za drogovú trestnú činnosť takéhoto rozsahu hrozí v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články