17.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Vyrovnaný rozpočet by bol škodlivý pre občanov, tvrdia Demokrati

Strana Demokrati odmieta uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky o schválení posunutia termínu na predloženie návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026, ktorý predkladá Milan Krajniak.

Podľa predsedu Demokratov Eduarda Hegera je “nezodpovedné, populistické a škodlivé pre občanov, aby úradnícka vláda musela priniesť vyrovnaný rozpočet do konca augusta. Takýto rozpočet by znamenal 6 miliardový škrt, ktorý by mal dopad na všetky oblasti bežného života, vrátane školstva, zdravotníctva, ale aj sociálnu pomoc rodinám.” Heger dodal, že: “Slovensko na budúci rok nepotrebuje vyrovnaný rozpočet, Slovensko potrebuje realistický rozpočet, ktorý bude odrážať potreby ľudí a možnosti našich verejných financií.”

Podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď hovorí, že podľa neho politik má prinášať výsledky a pomáhať ľuďom. “Týmto som sa riadil počas svojho pôsobenia na ministerstve obrany a teraz v parlamente zažívam kultúrny šok. V parlamente vládne chaos, populizmus a kampaňové návrhy. Napríklad včera všetci okrem Demokratov zahlasovali za 600 miliónovú sekeru, ktorá nie je rozpočtovo krytá – dokonca aj tí, ktorí hlásali, že sú rozpočtovo zodpovední,” povedal Naď.

“Jediný zámer tohto návrhu je prinútiť úradnícku vládu Ľudovíta Ódora, aby musela predložiť vyrovnaný rozpočet so škrtmi 6 mld. eur, a to iba preto, aby mohli potom hovoriť, že je to vláda ‚sociálneho netvora‘ Ódora, a že ‚sociálnym netvorom‘ je aj prezidentka, ktorá túto vládu ustanovila. Ich cieľom nie je pomáhať ľuďom, ale chcú vytvoriť slameného panáka a potom útočiť na tlačovkách. Na toto majú slúžiť poslanci?” pýta sa Naď.

“Celá táto situácia má jednoduché riešenie – namiesto vyrovnaného rozpočtu, by strany mali s úradníckou vládou rokovať o vyslovení dôvery. Ak by dôveru dostali, nemusia predkladať vyrovnaný rozpočet,” doplnil Juraj Šeliga (Demokrati).

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x