14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Vynoril sa ďalší kandidát na nitrianskeho župana: Podporí ho HLAS

Kandidátom HLASu na nitrianskeho župana v jesenných regionálnych voľbách je poľnohospodár, člen predsedníctva strany a dlhoročný starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík.

„Ak máme na Slovensku kraj, v ktorom je poľnohospodárstvo kľúčovou témou, je to práve Nitriansky kraj. Práve on potrebuje na čele človeka, ktorý rozumie pôde i ľuďom na nej pracujúcim. Potrebuje však po 21 rokoch aj novú energiu a jasný hlas obhajoby záujmov samospráv,“ vyhlásil predseda HLASu Peter Pellegrini.

Kto chce viesť, musí vedieť slúžiť, hovorí Martin KUSENDA, preto pomáha na covidovom oddelení

Branislav Becík je kandidátom, schopným ponúknuť kraju novú víziu. „Braňo je telom i dušou poľnohospodár. Človek, ktorý vie, čo je tvrdá drina a čo to stojí úsilia, aby náročná práca poľnohospodára vydala svoje plody. Ako starosta pozná všetky problémy samosprávy. A je to človek, ktorý sa nebojí ozvať, keď sa ľuďom deje krivda,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Becíkovými prioritami budú poľnohospodárstvo, rodina, podpora malého a stredného podnikania a cestovný ruch. „Ponúkam Vám dravosť, nové vízie, svoje skúsenosti a každodennú tvrdú prácu pre dobro každého. Vďaka svojim koreňom som získal vlastnosti tak potrebné – pracovitosť, poctivosť, cieľavedomosť, úprimnosť. A tieto tradičné vlastnosti chcem preniesť aj do politiky,“ povedal Branislav Becík.

Vynoril sa ďalší kandidát na nitrianskeho župana: Podporí ho HLAS
Branislav Becík poukazuje na dotačný škandál na ministerstve pôdohospodárstva, ktorý má „za ušami“ jeho štátny tajomník za OĽaNO Milan Kyseľ. Zdroj: FB / Branislav Becík

Jeho cieľom je efektívne znovu oživenie sociálneho a ekonomického potenciálu Nitrianskeho kraja, ktorý v ostatnom období stagnuje. „V každej oblasti sa obklopím tímom skúsených ľudí, pretože len profesionálne pohľady v danom sektore mi budú oporou pre čo najlepšiu prácu pre náš Nitriansky kraj,“ dodal Branislav Becík.

Do témy rodina zahrnul aj problematiku potravín, školstva a seniorov. Záleží mu na tom, aby každá rodina sa zdravo stravovala. Jeho cieľom je podporiť výrobu slovenských potravín, ktoré by mali byť dominantné v každej domácnosti. So starostami a primátormi sa bude usilovať o navýšenie kapacít predprimárneho vzdelávania. Školy v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja musia byť v edukatívnom systéme efektívnejšie v príprave mladých ľudí pre prax. Seniorom musí byť zo strany kraja zabezpečená výrazná sociálna starostlivosť, aby jeseň života nebola pre nich frustrujúca.

Malí a strední lokálni podnikatelia musia získať od kraja podporu, aby pri svojom rozbehu dokázali odolať konkurencii, najmä zo zahraničia. Becík pokladá za absurdné, aby bol i naďalej tolerovaný zdecimovaný stav slovenského poľnohospodárstve natoľko, že paradajky zo Španielka sa predávajú lacnejšie, ako tie vypestované na Slovensku.
V otázke cestovného ruchu sa plánuje zamerať na atraktivitu vidieckeho cestovného ruchu a zatraktívniť Nitriansky kraj, aby ľudia vyhľadávali odpočinok v kraji, a nie za jeho hranicami.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články