16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vražda primátora HURBANOVA: ŠTS rozhodol o návrhu obnovy konania

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) v utorok zamietol návrh Štefana Kaluza na povolenie obnovy konania v kauze vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Odpykáva si za ňu 25-ročný trest väzenia. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Senát ŠTS skonštatoval, že na povolenie obnovy konania neboli splnené zákonné podmienky. „Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, pretože odsúdený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ podotkla Kudjáková.

Objednávateľom vraždy Lászlóa Basternáka z roku 2010 mal byť Roman Ostružlík, objednávku mala ďalej sprostredkovať Alena Zsuzsová. Obaja si odpykávajú 21-ročný trest väzenia. Kaluz Basternáka zastrelil jednou ranou z brokovnice. Po tom, čo sa dal páchateľ na útek, začal po ňom strieľať Basternákov syn zo zbrane, ktorú mal v legálnej držbe. Jedna strela ho zasiahla do lakťa. Kaluzovi hrozilo doživotie, obžalovaný bol nielen z úkladnej vraždy, ale aj nedovoleného ozbrojovania. O obnovu konania žiadal aj v lete 2013.

(tasr, foto ilustračné, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x