10.4 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

Vráble: Sociálna starostlivosť by sa mohla rozšíriť aj o ďalšie služby

Radnica vo Vrábľoch plánuje rozšíriť svoje sociálne služby. K existujúcej pomoci by tak mohla pribudnúť prepravná služba i elektronický monitoring.
      Mesto Vráble momentálne poskytuje zdravotne postihnutým a znevýhodneným osobám i seniorom rôznu pomoc. „Môžu využívať sociálnu službu v zariadení, domácu opatrovateľskú službu, službu požičiavanie pomôcok a pre stravníkov v neziskovej organizácii Societa aj službu donášku stravy,“ informoval magistrát.
      Mestskí poslanci budú na svojom decembrovom rokovaní rozhodovať o zavedení ďalších foriem sociálnej starostlivosti. „V novele všeobecne záväzného nariadenia sa ponuka rozširuje o službu monitorovania a signalizácie potreby pomoci. Pribudla by aj prepravná služba, ktorá by zabezpečovala dopravu seniorov a odkázaných občanov k lekárovi,“ uvádza sa v návrhu, predkladanom na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Zdroj: TASR

Foto: mapio.net NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články