16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Vráble: Policajti vypátrali muža vykrádajúceho karavan, zadržali aj spolujazdca

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vrábľoch v okrese Nitra vypátrali muža, ktorý prehľadával cudzí karavan. Spolu s ním zadržali aj ďalšieho podozrivého muža, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Do karavanu sa pri miestnom kostole vlámal 42-ročný muž z Kalnej nad Hronom. Majiteľ karavanu ho vyrušil, mužovi sa však podarilo ujsť. Policajti prepátrali okolie a na parkovisku obchodného domu spozorovali osobu, ktorá sedela vo vozidle na sedadle vodiča. Vo vozidle boli ďalšie tri osoby, muži vo veku 17, 29 a 28 rokov. Najmladší z nich pri kontrole policajtom povedal, že má pri sebe zatavenú striekačku s bielou kryštalickou látkou, údajne pervitínom a sklenú fajku. Pri sebe mal aj väčší obnos peňazí, ktoré vraj ukradol deň predtým z osobného auta.

Mladík následne dobrovoľne vydal bankovky v hodnote 1075 eur, 50 zlotých a 1500 forintov. Peniaze patrili Rumunke, ktorá na jarmoku predávala tovar. V noci sa rozhodla prespať v aute, pričom si pootvorila okno na strane spolujazdca. Tam mala odloženú tašku s hotovosťou 1500 eur.

Policajti 17-ročnému mladíkovi obmedzili osobnú slobodu z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť v súbehu s prečinom krádeže.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x