19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Vráble: Mesto sa pripravuje na 31. ročník Vrábeľského jarmoku

Mesto Vráble otvorí v piatok 23. júna 31. ročník tradičného Vrábeľského jarmoku. Počas podujatia nebude chýbať bohatý sprievodný program. Pre návštevníkov je pripravená farmársko-remeselná ulička, kde môžu v piatok počas dňa sledovať ukážky remesiel košikára, hrnčiara a kováča, informoval Ľuboš Trubíni z mestského úradu.

Prvý deň jarmoku sú pripravené viaceré hudobné vystúpenia miestnych súborov a kapiel. Hlavným hosťom jarmoku bude prešovská kapela Heľenine oči. Pre najmenších sú určené v piatok kreatívne dielničky a v sobotu detské workshopy, maľovanie na tvár, kolotoče a ďalšie aktivity.

Sobotné dopoludnie bude venované folklóru a miestnym školám. Podvečer vystúpi pop-rocková kapela Iconito. Pobyt na jarmoku si môžu návštevníci spestriť aj stredovekými aktivitami. Silu, rýchlosť a postreh si môžu vyskúšať počas desiatich hier s animátormi v dobových stredovekých kostýmoch. V Mestskom múzeu v Stoličnom dome je pripravená výstava Z rozprávky do rozprávky.

Mesto Vráble patrí medzi najstaršie trhové mestá v okolí. Už v roku 1294 sa spomína trh v stredovekom meste Vráble. Právo konať trh bolo jednou z najstarších výsad stredovekých miest. Trhy boli významným oživením spoločenského života, schádzali sa na nich ľudia zblízka i zďaleka.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x