16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

VOLEJBAL: Nový hlavný tréner slovenskej reprezentácie volejbalistov má už dvoch asistentov

Nový hlavný tréner slovenskej reprezentácie volejbalistov Belgičan Steven Vanmedegae už má aj asistentov, stali sa nimi Michal Masný a Tomáš Samsely. Belgickému koučovi bude pomáhať aj kondičný tréner Bartosz Bielenda, ktorého si sám vybral. Bývalý slovenský reprezentant Masný pôsobí od minulého roka ako hlavný kormidelník v poľskom prvoligovom klube BKS Visla Bydgoszcz, Samsely je tretiu sezónu asistentom v českom extraligovom Kladne.

„S oboma asistentmi som bol v telefonickom kontakte a bavili sme sa spolu. Čakali sme len na to, kým sa dotiahnu administratívne veci zo strany federácie. Rozprávali sme sa viackrát a som rád, že je to uzavreté. Michal Masný bol vynikajúci nahrávač a rozbieha trénerskú kariéru. Tomáš Samsely pôsobí v Česku, kde je veľa našich chlapcov, a tak má o nich prehľad. Veľmi sa teším na spolupráci s nimi,“ povedal 36-ročný Vanmedegae podľa oficiálneho webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Masný odohral počas aktívnej kariéry za Slovensko 206 zápasov, čo je tretí najvyšší počet v histórii. „Vnímam to ako niečo extra. V podstate som ako tréner ešte nič nedokázal a od SVF som dostal takú dôveru, aby som sa stal asistentom trénera a pomohol národnému tímu. Tak ako som pomáhal ako hráč, som pripravený pomáhať ako tréner. Určite je to veľká česť byť opäť súčasťou reprezentácie. Môže mi to pomôcť a určite sa niečo naučím, lebo Steven je výborný tréner. Veľa zavážilo aj to, že hlavný tréner má podobnú volejbalovú víziu ako ja a to je super. Bola to jedna z mojich podmienok, aby som mal rovnaký pohľad na volejbal ako hlavný tréner a aby sme nešli myšlienkovo proti sebe. Musíme mať na volejbal rovnakú myšlienku, aby som mu vedel pomôcť a aby sme mohli napredovať. Pozíciu asistenta trénera pri reprezentácii som rozoberal z každej strany a nakoniec som sa rozhodol, že túto rolu prijmem,“ uviedol 43-ročný Žilinčan.

O desať rokov mladší Samsely už má skúsenosti z reprezentáciou, v rokoch 2019 až 2021 pracoval ako štatistik pri ženskom národnom tíme. „Momentálne väčšia výzva alebo honor neexistuje. So Stevenom sme sa rozprávali, akým systémom budeme pracovať a prebrali sme rôzne veci zoširoka. Na podrobné debaty ešte príde čas. Keď som túto ponuku dostal, vo vnútri som nemal nad čím premýšľať. Keďže však mám rodinu, tak sme sa museli doma poradiť a prešlo to. Som rád a veľmi sa na túto výzvu teším,“ skonštatoval niekdajší tréner volejbalistov rakúskeho Innsbrucku či volejbalistiek českého Brna.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x