17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Výstavba Národného tréningového centra v Košiciach je hotová zhruba z jednej tretiny

Výstavba nového Národného tréningového centra (NTC) na Popradskej ulici v Košiciach je hotová zhruba z jednej tretiny. Stavebné práce počas takmer ôsmich mesiacoch výstavby postupujú bez väčších problémov. V zmysle podpísanej zmluvy má byť hotové najneskôr koncom tohto roka, pričom tento termín by mal byť podľa vyjadrenia všetkých strán dodržaný. Informoval o tom hovorca mesta Dušan Tokarčík.

NTC bude tvoriť tenisová hala so šiestimi kurtmi. Štyri kurty by sa mali využívať na tenis, na zvyšných dvoch kurtoch má byť osem bedmintonových povrchov. Súčasťou areálu je aj osem vonkajších tenisových kurtov. „Pred niekoľkými mesiacmi sme ohlásili projekt reštartu športovej infraštruktúry a toto je jeden zo športových stánkov, ktoré chceme postaviť v spolupráci so Slovenským tenisovým zväzom. Predtým tu boli náletové dreviny, dnes vidíme reálnu stavbu a jej prvé kontúry. Ideme bez vážnejších komplikácií a mali by sme dodržať všetky termíny. Teším sa, že to tak dobre zvládame,“ skonštatoval primátor Košíc Jaroslav Polaček.

V tomto meste opäť ZVÝŠILI zdroje na POPORU ŠPORTU

Od minuloročného júna, keď sa začalo s prácami, sa na stavbe NTC stabilizovalo podložie, uskutočnili sa prekládky existujúcich inžinierskych objektov. Pribudli nosné železobetónové konštrukcie, železobetónové konštrukcie oporných múrov, základové konštrukcie oplotenia vonkajších ihrísk a hlavného objektu, rozvody inžinierskych sietí a napojenia na verejné inžinierske siete.

Podľa manažéra výstavby košického NTC Stanislava Čaju je stavba bezproblémová, menšiu šarapatu občas spôsobuje len počasie. Načas funguje aj dodávka stavebných materiálov. Z jeho pohľadu boli doposiaľ najnáročnejšia tie práce, ktoré súviseli s budovaním základov stavby. Na stavbe v súčasnosti pracuje do 50 ľudí a dva žeriavy. Postupne sa tam začínajú realizovať architektonické a stavebné riešenia stavby, stropné konštrukcie, nosné konštrukcie podláh a vnútorné a vonkajšie inžinierske siete, ako sú kanalizácia, vodovod alebo elektroinštalácia. So samotnou montážou oceľovej konštrukcie strechy by sa malo začať v priebehu februára po dokončení stĺpov.

„Aj z dnešného stretnutia vyplýva, že všetko ide podľa plánu. Bude to významná stavba, na svoje si prídu Košičania aj mládež a veľmi sa teším, že to dokončí načas,“ uviedol prezident Slovenského tenisového zväzu Miloš Mečíř. Generálny sekretár STZ Igor Moška spresnil, že Košičania a mladé talenty dostanú v novom NTC všetko, čo budú potrebovať ku kvalitnému športovému vyžitiu. „Bude to podobný model ako v Bratislave, kde do 16:00 to bude slúžiť na tréningy talentovanej mládeže a potom pre obyvateľom mesta. Denne tu bude športovať 500 – 1 000 ľudí Okrem tenisu si môžu zahrať aj badminton a využiť fitnescentrum,“ dodal Moška.

Investorom je akciová spoločnosť NTC Košice, ktorej akcionármi sú Slovenský tenisový zväz s podielom 51 percent a mesto Košice so 49-percentným podielom. Celkové náklady pôvodne predstavovali 15 miliónov eur bez DPH. Vláda SR uvoľnila na výstavbu 9 miliónov eur, zvyšok financujú obaja akcionári. Slovenský tenisový zväz poskytne sumu 3,06 milióna eur a mesto Košice 2,94 milióna eur.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x