-7.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Vojna poslancov: Miroslav Kollár nazval Kéryho Putinovým trollom a chcel ho odvolať z funkcie. Dopadlo to zaujímavo

Nezaradený poslanec NR SR Miroslav Kollár (Spolu) nazval kolegu poslanca Mariána Kéryho (SMER-SD) proruským trollom a podal návrh za jeho odvolanie z pozície predsedu zahraničného výboru NS SR.

Odvolávanie skončilo fiaskom, za odvolanie hlasovalo iba 19 poslancov.

„Miroslav Kollár, ktorý je predsedom mimoparlamentnej strany Spolu, ma obvinil, že slúžim ruským záujmom. Úplne bez hanby a dôkazov o mne šíri, že som vraj služobníkom ruskej propagandy. Navonok obhajuje slobodu, no brojí a útočí proti každému, kto má iný názor, ako on,“ napísal na facebook odvolávaný poslanec Marián Kéry.

Vojna poslancov: Miroslav Kollár nazval Kéryho Putinovým trollom a chcel ho odvolať z funkcie. Dopadlo to zaujímavo

„Preňho som služobníkom ruskej propagandy. Patrím k politikom, ktorí hneď po začatí vojenskej agresie Ruskej federácie voči Ukrajine, som túto agresiu odsúdil (a opakovane aj neskôr). Tuším, čo Miroslavovi Kollárovi prekáža. To, že odmietam, aby sa na Ukrajinu donekonečna dodávali zbrane a robila sa len provojnová politika. To, že opakovane vyzývam na diplomatické riešenie tohto nezmyselného konfliktu, ktorý vyhovuje najviac NATO a Američanom, škodí obyčajným Ukrajincom a najviac oslabuje Európsku úniu. To, že mi prekáža uplatňovanie kolektívnej viny smerom k obyčajným Rusom vrátane športovcov a umelcov.

Tuším, čo prekáža Miroslavovi Kollárovi. Nielen moja sloboda vyjadrovania. Nielen iný názor, aký má on na dôvody a riešenia tohto nezmyselného konfliktu. My v strane SMER-SD sme v našich postojoch jasní a konzistentní od začiatku. Kritizujeme nielen ruskú agresiu na Ukrajine, ale aj agresívnu politiku NATO a USA smerom k Ruskej federácii a taktiež odmietame politiku, ktorá Rusov tlačí do kúta. Som rád, že názor Miroslava Kollára zostal v parlamente minoritný. Ďakujem kolegom poslancom nielen z opozície, ale aj z koalície za dôveru. Vážim si ju. A vo svojej práci predsedu výboru budem pokračovať tak, ako doteraz. Slobodne, zodpovedne. V prospech slovenských záujmov. V prospech mieru a pokoja vo svete. Vojna na Ukrajine Slovensku nepomáha.“

Reakcia na jeho neodvolanie bola nemilosrdná.

Koalícia podržala vo funkcii Putinovho trolla, napísala zasa na facebooku strana Spolu.

„Vládna koalícia, ktorá sa hrdí podporou Ukrajiny a bojom proti ruskej špionáži a hybridným aktivitám Ruska na Slovensku dnes na plnej čiare zlyhala. Aj napriek dostatku faktov a konkrétnemu návrhu na odvolanie, ktorý predložil predseda strany SPOLU Miroslav Kollár, podržala vo funkcii predsedu Zahraničného výboru NR SR poslanca SMER a proruského trolla Mariána Kéryho.“

Vojna poslancov: Miroslav Kollár nazval Kéryho Putinovým trollom a chcel ho odvolať z funkcie. Dopadlo to zaujímavo

„Predseda výboru Kéry je človek, ktorý po tom, čo nás Rusko zaradilo na zoznam svojich nepriateľov, stále považuje Ruskú federáciu za nášho priateľa. Pán Kéry má k dispozícií spravodajské informácie o ruskej špionáži, ako aj ich hybridných aktivitách proti Slovensku. Aj napriek tomu stále aktívne vystupuje ako proruský troll a spochybňuje kroky našich najvyšších štátnych predstaviteľov, slovenskej diplomacie, ako aj našich spojencov v EÚ a NATO.

Je hanbou, že na poste predsedu Zahraničného výboru NR SR vládna koalícia nechala takéhoto človeka. Je to reputačné aj bezpečnostné riziko,“ vyhlásil predseda SPOLU a poslanec NR SR Miroslav Kollár.

Pozor! Foto je len ilustračné, zdroj: lidovky.cz

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články